Tävlingsresultat


Färgelanda Ridklubb 2006-08-27

Klass1 Hoppning LD Bedömning Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Klass1 Hoppning LD Bedömning Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Klass1 Hoppning LD Bedömning Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Klass1 Hoppning LD Bedömning Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Klass1 Hoppning LD Bedömning Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Klass1 Hoppning LD Bedömning Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Klass2 Hoppning LC Bedömning Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Klass2 Hoppning LC Bedömning Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Klass2 Hoppning LC Bedömning Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Klass2 Hoppning LC Bedömning Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Klass2 Hoppning LC Bedömning Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Klass2 Hoppning LC Bedömning Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Klass3 Hoppning LB Bedömning Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Klass3 Hoppning LB Bedömning Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Klass3 Hoppning LB Bedömning Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Klass3 Hoppning LB Bedömning Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Klass3 Hoppning LB Bedömning Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Klass3 Hoppning LB Bedömning Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)

Resultat Klass 1 Avd.A Kat.B Bed.Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0) Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Överdomare:Hasse. Forsman Domare:Bengt-Åke. Andersson Banbyggare:Claes. Hansén

Plac Ryttare Häst Klubb Fel Tid
*1 Linda Hansson Pippi Vitstrump Färgelanda Ridklubb 0/0 20,8
*2 Moa Lindgren Touch Frost Uddevalla Ryttarförening 0/0 23,2
*3 Frida Hansson Pia IV Färgelanda Ridklubb 0/0 24,5
*4 Evelina Johansson Russe Norra Älvsborgs Ryttarklubb 0/0 25,2
5 Rebecka Johansen Tomtebos Kajal Färgelanda Ridklubb 0/0 26,2
6 Sanna Ekelundh Johansson Ronja Robbersdaughter Föreningen Trollhättans Sportryttar 0/0 26,6
6 Nathalie Bergqvist Kompis Melleruds Ridklubb 0/0 26,6
8 Annie Mattsson Trestenas Swingztone sotenäs fältrittklubb 0/0 26,8
9 Moa Martinsson Vliedbergs anglesey Holavedens lantliga ryttarförening 0/0 28,1
10 Julia Wärn-Holgersson Rocky III Eds Ryttarsällskap 0/0 28,9
11 Hanna Hagsgård Twyford Cress Nuntorp Hästsportklubb 0/0 34
12 Rebecka Johansen Ponnyranchens Isabella Färgelanda Ridklubb 0/4 25
13 Frida Augustsson Nintendo Färgelanda Ridklubb 4 60,6
14 Linnéa Johansson Lilla My Färgelanda 4 63,5
15 Julia Summers Brumbina Färgelanda Ridklubb Utesluten

Resultat Klass 1 Avd.B Kat.B Bed.Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0) Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Överdomare:Hasse Forsman. Domare:Bengt-Åke Andersson. Banbyggare:Claes Hansén.

Plac Ryttare Häst Klubb Fel Tid

Resultat Klass 1 Avd.A Kat.C Bed.Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0) Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Överdomare:Hasse. Forsman Domare:Bengt-Åke. Andersson Banbyggare:Claes. Hansén

Plac Ryttare Häst Klubb Fel Tid
*1 Emma Hansson Tosca Färgelanda Ridklubb 0/0 22,1
*2 Anna Bengtsson Fredriksbergs Nat Uddevalla Ryttarförening 0/0 22,3
*3 Victoria Erikson Snuggels Trollhättans Fältrittklubb 0/0 23
*4 Emelie Martinsson Miss Chester Uddevalla Ryttarförening 0/0 23,5
5 Malin Berggren Lochness Nuntorp Hästsportklubb 0/0 24,3
6 Jacob Ternström Clever Justine Uddevalla Ryttarförening 0/0 24,4
7 Frida Karlsson Cleo Sotenäs Fältrittklubb 0/0 24,6
8 Isabell Gustavsson Grey Bazil Norra Älvsborgs Ryttarklubb 0/0 26
9 Nathalie Jordebrandt Twiggy pearl uddevalla ridklubb 0/0 27
9 Jessica Settung Johansson Madicken (Hilda III) Trollhättans Fältrittklubb 0/0 27
11 Elin Jireskog Krabat III Åmåls Ridklubb 0/0 27,5
12 Nathalie Hessler Julina Eds Ryttarsällskap 0/0 32,8
13 Josefin Aidermo Sandie Sotenäs Fältrittklubb 0/4 22,5
14 Lotten Svensson Dusty Melleruds Ridklubb Utesluten
14 Claudia Gebremariam Lucky Bond stenungsunds ridklubb Utesluten

Resultat Klass 1 Avd.B Kat.C Bed.Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0) Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Överdomare:Hasse Forsman. Domare:Bengt-Åke Andersson. Banbyggare:Claes Hansén.

Plac Ryttare Häst Klubb Fel Tid
*1 Caroline Nilsson FunLight Freja Åmåls ridklubb 0 0,82
*1 Linda Bergqvist Echnaton Melleruds Ridklubb 0 0,82
3 Angelica Takanen Liljevangens Shadow Föreningen Trollhättans Sportryttar 4 0,83


Resultat Klass 1 Avd.A Kat.D Bed.Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0) Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Överdomare:Hasse. Forsman Domare:Bengt-Åke. Andersson Banbyggare:Claes. Hansén

Plac Ryttare Häst Klubb Fel Tid
*1 Lovisa Hallén Alpha Loo Ryttarförening 0/0 22,6
*2 Maj SörensenRingi Lydia Uddevalla Ryttarförening 0/0 23,5
*3 Linn Kihlstrand Linus Tanums Ridklubb 0/0 23,6
*4 Linda Oscarsson Tonix Melleruds Ridklubb 0/0 25,3
5 Frida Karlander Irishman Sotenäs Fältritt klubb 0/0 27,1
6 Linn Edén Pagode Melleruds Ridklubb 0/0 28
7 Fredrik Jansson Rosita B Färgelanda Ridklubb 0/0 29,1
8 Ida Fröjd Levis Trollhättans sport ryttare 0/4 23,6
9 Emma Bruhn Said Uddevalla Ryttarförening 0/4 28,8
10 Mikaela Nordh Arrogant Eds Ryttarsällskap 4 37,5
11 Elise Wennerdahl Cremonese Cayenne Nuntorp Hästsportklubb 4 44,2
12 Amanda Nordh Prins Achra Trollhättans Fältrittklubb 4 47,6
13 Erika Engdahl Gina Trossnäs FRK Karlstad 4 52,6
14 Johanna Albertsson Whiskey Färgelanda Ridklubb 12 67,2
15 Ida Gunnarsson Zirocko Munkedals Ridklubb Utesluten

Resultat Klass 1 Avd.B Kat.D Bed.Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0) Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Överdomare:Hasse Forsman. Domare:Bengt-Åke Andersson. Banbyggare:Claes Hansén.

Plac Ryttare Häst Klubb Fel Tid
*1 Joanna Gustafsson Tomac´s Nora Melleruds Ridklubb 0 0,82
*1 Karin Hallen Hold On Belly Bob Loo Ryttarförening 0 0,82
3 Sara Nordin Munsboro Sparkles Trollhättans Fältrittklubb 4 0,82

 

Resultat Klass 2 Avd.A Kat.B Bed.Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0) Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Överdomare:Hasse. Forsman Domare:Bengt-Åke. Andersson Banbyggare:Claes. Hansén

Plac Ryttare Häst Klubb Fel Tid
*1 Linda Hansson Pippi Vitstrump Färgelanda Ridklubb 0/0 27,6
*2 Josefin Aidermo Ariella Sotenäs Fältrittklubb 0/0 27,8
*3 Moa Lindgren Touch Frost Uddevalla Ryttarförening 0/0 31,1
*4 Inez Bülling Gribsvads Max Tjörns Ridklubb 0/0 31,9
*5 Rebecka Johansen Ponnyranchens Isabella Färgelanda Ridklubb 0/0 32,1
6 Annie Mattsson Trestenas Swingztone sotenäs fältrittklubb 0/0 33,3
7 Frida Hansson Pia IV Färgelanda Ridklubb 0/0 34
8 Hanna Hagsgård Twyford Cress Nuntorp Hästsportklubb 0/0 43,1
9 Nathalie Bergqvist Kompis Melleruds Ridklubb 0/4 43,5
10 Moa Lindgren Monard Lima Uddevalla Ryttarförening 0/4 48,9
11 Evelina Johansson Russe Norra Älvsborgs Ryttarklubb 0/12 46,3
12 Moa Martinsson Vliedbergs anglesey Holavedens lantliga ryttarförening 4 49,5
13 Frida Augustsson Nintendo Färgelanda Ridklubb 8 70,5
14 Sanna Ekelundh Johansson Ronja Robbersdaughter Föreningen Trollhättans Sportryttar 12 72,3
15 Bianca Andersson Lavita Skärhamns ryttarförening Utesluten
15 Linnéa Johansson Lilla My Färgelanda Utesluten
15 Julia Wärn-Holgersson Rocky III Eds Ryttarsällskap Utesluten

Resultat Klass 2 Avd.B Kat.B Bed.Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0) Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Överdomare:Hasse Forsman. Domare:Bengt-Åke Andersson. Banbyggare:Claes Hansén.

Plac Ryttare Häst Klubb Fel Tid

Resultat Klass 2 Avd.A Kat.C Bed.Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0) Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Överdomare:Hasse. Forsman Domare:Bengt-Åke. Andersson Banbyggare:Claes. Hansén

Plac Ryttare Häst Klubb Fel Tid
*1 Emma Magnusson Falcon II Melleruds Ridklubb 0/0 26,1
*2 Anna Bengtsson Fredriksbergs Nat Uddevalla Ryttarförening 0/0 28
*3 Nathalie Jordebrandt Twiggy pearl uddevalla ridklubb 0/0 30,2
*4 Emelie Martinsson Miss Chester Uddevalla Ryttarförening 0/0 30,3
5 Sara Jonsson Stormen TANUMS RIDKLUBB 0/0 32,1
6 Elin Jireskog Krabat III Åmåls Ridklubb 0/0 36,8
7 Maj SörensenRingi Skånhällas Jesper Uddevalla Ryttarförening 0/4 41,4
8 Frida Karlsson Cleo Sotenäs Fältrittklubb 4 43,9
9 Jacob Ternström Clever Justine Uddevalla Ryttarförening 4 45,3
10 Jenny Augustsson China Färgelanda Ridklubb 4 47,4
11 Josefin Aidermo Sandie Sotenäs Fältrittklubb 4 49
12 Victoria Erikson Snuggels Trollhättans Fältrittklubb 4 54,6
13 Emma Hansson Tosca Färgelanda Ridklubb 12 70
14 Malin Berggren Lochness Nuntorp Hästsportklubb 12 71,8
15 Isabell Gustavsson Grey Bazil Norra Älvsborgs Ryttarklubb Utesluten
15 Jessica Settung Johansson Madicken (Hilda III) Trollhättans Fältrittklubb Utesluten

Resultat Klass 2 Avd.B Kat.C Bed.Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0) Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Överdomare:Hasse Forsman. Domare:Bengt-Åke Andersson. Banbyggare:Claes Hansén.

Plac Ryttare Häst Klubb Fel Tid
*1 Linda Bergqvist Echnaton Melleruds Ridklubb 4 0,79

Resultat Klass 2 Avd.A Kat.D Bed.Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0) Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Överdomare:Hasse. Forsman Domare:Bengt-Åke. Andersson Banbyggare:Claes. Hansén

Plac Ryttare Häst Klubb Fel Tid
*1 Hanna Dotevall Black Spot Munkedals Ridklubb 0/0 28,2
*2 Lovisa Hallén Alpha Loo Ryttarförening 0/0 28,5
*3 Linn Kihlstrand Linus Tanums Ridklubb 0/0 30,1
*4 Johanna Albertsson Whiskey Färgelanda Ridklubb 0/0 36,7
*5 Ida Fröjd Levis Trollhättans sport ryttare 0/4 31,3
6 Frida Karlander Irishman Sotenäs Fältritt klubb 0/12 57,7
7 Maj SörensenRingi Lydia Uddevalla Ryttarförening 4 41,3
8 Linda Oscarsson Tonix Melleruds Ridklubb 4 48,6
9 Linn Edén Pagode Melleruds Ridklubb 4 56,5
10 Erika Engdahl Gina Trossnäs FRK Karlstad 12 71
11 Amanda Nordh Prins Achra Trollhättans Fältrittklubb 16 0,62
12 Ida Gunnarsson Zirocko Munkedals Ridklubb Utesluten
12 Moa Embreus Cloetta Norra Älvsborgs Ryttarklubb Utesluten
12 Fredrik Jansson Rosita B Färgelanda Ridklubb Utgått
12 Elise Wennerdahl Cremonese Cayenne Nuntorp Hästsportklubb Utesluten
12 Emma Bruhn Said Uddevalla Ryttarförening Utesluten
12 Elenore Herrström Peter Pan Uddevalla Ryttarförening Utesluten


Resultat Klass 3 Avd.A Kat.B Bed.Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0) Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Överdomare:Hasse. Forsman Domare:Bengt-Åke. Andersson Banbyggare:Claes. Hansén

Plac Ryttare Häst Klubb Fel Tid
*1 Inez Bülling Gribsvads Max Tjörns Ridklubb 0/0 25
*2 Linda Bergqvist Tomtebos Kajal Melleruds Ridklubb 0/0 26,5
3 Moa Lindgren Monard Lima Uddevalla Ryttarförening 0/4 35,5
4 Frida Karlsson Salami Sotenäs Fältrittklubb 4 57,2
5 Josefin Aidermo Ariella Sotenäs Fältrittklubb 4 65,3
6 Bianca Andersson Lavita Skärhamns ryttarförening Utesluten

Resultat Klass 3 Avd.B Kat.B Bed.Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0) Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Överdomare:Hasse Forsman. Domare:Bengt-Åke Andersson. Banbyggare:Claes Hansén.

Plac Ryttare Häst Klubb Fel Tid

Resultat Klass 3 Avd.A Kat.C Bed.Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0) Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Överdomare:Hasse Forsman. Domare:Bengt-Åke Andersson. Banbyggare:Claes Hansén.

Plac Ryttare Häst Klubb Fel Tid
*1 Sara Jonsson Stormen TANUMS RIDKLUBB 4 60,6
*1 Emma Magnusson Falcon II Melleruds Ridklubb 4 52,6
*1 Jenny Augustsson China Färgelanda Ridklubb 4 57,5
4 Maj SörensenRingi Skånhällas Jesper Uddevalla Ryttarförening 12 64,3

Resultat Klass 3 Avd.B Kat.C Bed.Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0) Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Överdomare:Hasse. Forsman Domare:Bengt-Åke. Andersson Banbyggare:Claes. Hansén

Plac Ryttare Häst Klubb Fel Tid

Resultat Klass 3 Avd.A Kat.D Bed.Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0) Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Överdomare:Hasse Forsman. Domare:Bengt-Åke Andersson. Banbyggare:Claes Hansén.

Plac Ryttare Häst Klubb Fel Tid
*1 Hanna Dotevall Black Spot Munkedals Ridklubb 8 54,7
2 Moa Embreus Cloetta Norra Älvsborgs Ryttarklubb Utesluten
2 Elenore Herrström Peter Pan Uddevalla Ryttarförening Utesluten

Resultat Klass 3 Avd.B Kat.D Bed.Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0) Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Överdomare:Hasse. Forsman Domare:Bengt-Åke. Andersson Banbyggare:Claes. Hansén

Plac Ryttare Häst Klubb Fel Tid