Färgelanda RK 2007-08-26
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2007-08-26 kl. 14:52
Klass 1 - Hoppning Lätt C + 5 cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt C + 5 cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt C + 5 cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt C + 5 cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 3 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori B Avd. A
Klass 3 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori C + D Avd. A

Klass 1 - Hoppning Lätt C + 5 cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Lätt C + 5cm bed. Två faser A:0/A:0
14 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Kristina Furubacke
Tävlingsledare: Marianne Göthberg
Hoppdomare: Hanna Norrman
Banbyggare: Claes Hansen
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Ida EricsonFrosty Grey   
 Uddevalla RFokänd048,40031,06
2Frida HanssonPia IV   
 Färgelanda RKHivo 377 - Finn 169050,50031,20
3Rebecka BlomqvistIndiana Jones   
 Uddevalla RFOkänd - Okänd049,90031,30
 
4Moa MartinssonVliedberg's Anglesey   
 Munkedals RK 044,60032,60
4Linda HanssonPippi Vitstrump   
 Färgelanda RKJutard - Hivo048,40032,60
6Jakob JosefssonJumping Jack Flasch   
 Uddevalla RFokänd - okänd045,60032,90
7Jenny GillvenCanalj   
 Stenungsunds RKThornberry Love Knot - Ekelunds Anjo053,00Utg. 
8Rebecka JohansenTomtebos Kajal   
 Färgelanda RKtaktik - kajak464,10  
9Linnéa JohanssonLilla My   
 Färgelanda RKokänd1683,90  
10Alice JohanssonÄrtan   
 Lysekils RF Ute.   
10Michelle LindhéLojstas Bam Bam   
 Färgelanda RKKanel - PonteUtg.   
10Rebecka JohansenPonnyranchens Isabella   
 Färgelanda RKporter - ernst springfältUtg.   
 Lisa SörqvistLunetta   
 Nuntorp HSKErnford Jester RWR - Horshaga Manolito RW    
 Emma NiklassonAslan   
 Skaftö RidklubbTyngurndwin - Crut    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt C + 5 cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Lätt C + 5cm bed. Två faser A:0/A:0
11 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Kristina Furubacke
Tävlingsledare: Marianne Göthberg
Hoppdomare: Hanna Norrman
Banbyggare: Claes Hansen
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Anna BengtssonLittle River   
 Uddevalla RFOkänd - Okänd045,40029,60
2Claudia GebremariamSurprice   
 Stenungsunds RKOkänd - Okänd056,00035,00
3Johanna WiklundPiraff   
 Vänersborgs RFKaraff ox - Figaro049,10037,20
 
4Isabella E RosenqvistPeter Phan III   
 Svanskogs RF 446,90  
5Josefine WernerTinker Bell   
 Nuntorp HSK 457,20  
6Jakob JosefssonMiracos Mac Andrew   
 Uddevalla RFokänd - okänd860,60  
7Ebba SamuelssonOlbiz Miss Aubergine   
 Lilla Edets RKCasimirsb. Avocado - Merrie Master1369,10  
8Julia Wärn-HolgerssonMonty Python   
 Eds RSErnford Jester - Okänd1578,60  
9Petronella E RosenqvistTouchwood Wizard   
 Svanskogs RFMyrens Wilbur - Öxenholm GodotUtg.   
 Emma HanssonCroas Smokie Samott   
 Färgelanda RKOkänd    
 Nathalie JordebrandtTwiggy Pearl   
 Uddevalla RFKällstorps Curry RNF S- - Smedhults Cavat RNF    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt C + 5 cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Lätt C + 5cm bed. Två faser A:0/A:0
14 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Kristina Furubacke
Tävlingsledare: Marianne Göthberg
Hoppdomare: Hanna Norrman
Banbyggare: Claes Hansen
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Lisa PetersonPendora   
 Trollhättans SROkänd444,30  
2Therese OhlofssonMadonna   
 Kongahälla RSokänd - okänd453,30  
3Frida KarlanderIrishman   
 Sotenäs FKOkänd855,60  
3Sara BengtssonMac Hotshot   
 Uddevalla RFOkänd - Okänd855,60  
 
5Linn KihlstrandLinus   
 Tanums Ridklubb---------- - ----------864,60  
6Moa EmbreusCloetta   
 Norra ÄlvsborgOkändUte.   
6Ida GunnarssonZirocko   
 Munkedals RKokänd - okändUte.   
6Lisa SohlbergBlack Bird III   
 Munkedals RKOkänd - OkändUte.   
6Frida BadskiJohanssonDromcong Lady   
 Munkedals RKSeafield Fionn - Ballydonagh CassanovaUte.   
6Linda TordebringLittle Good Iwa   
 Bohusläns HSK Ute.   
6Johanna AlbertssonWhiskey   
 Färgelanda RKkalifUte.   
 Amanda DaukszHenrikssonBlack Boy   
 Uddevalla RFOkänd - Okänd    
 Joanna GustafssonTomacs Nora   
 Melleruds RKSörbys Oboy - Komet    
 Ellinor StrömbäckH S Grymas   
 Stenungsunds RKMurat Gazon    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
Lätt C + 5cm bed. Två faser A:0/A:0
1 anmälda, 1 startande, 0 placerade
Överdomare: Kristina Furubacke
Tävlingsledare: Marianne Göthberg
Hoppdomare: Hanna Norrman
Banbyggare: Claes Hansen
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1Therese RisbergMinigårdens Kajsa  
 Uddevalla RFVerona´s Bo-Gi048,80
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Lätt C Beb. Två faser A:0/A:0
20 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Kristina Furubacke
Tävlingsledare: Marianne Göthberg
Hoppdomare: Hanna Norrman
Banbyggare: Claes Hansen
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Linda HanssonPippi Vitstrump   
 Färgelanda RKJutard - Hivo049,40024,80
2Frida HanssonPia IV   
 Färgelanda RKHivo 377 - Finn 169052,50025,20
3Mikaela LarssonNice Mowgli   
 Stenungsunds RKOkänd044,90027,10
4Rebecka BlomqvistIndiana Jones   
 Uddevalla RFOkänd - Okänd053,30027,60
4Moa MartinssonVliedberg's Anglesey   
 Munkedals RK 045,00027,60
 
6Jakob JosefssonJumping Jack Flasch   
 Uddevalla RFokänd - okänd046,90028,70
7Michelle LindhéLojstas Bam Bam   
 Färgelanda RKKanel - Ponte052,80029,80
8Rebecka JohansenPonnyranchens Isabella   
 Färgelanda RKporter - ernst springfält052,10426,60
9Ida EricsonFrosty Grey   
 Uddevalla RFokänd047,70437,50
10Linnéa JohanssonLilla My   
 Färgelanda RKokänd049,40439,30
11David BengtssonVictor   
 Stenungsunds RKokänd - okänd052,00444,80
12Jenny GillvenCanalj   
 Stenungsunds RKThornberry Love Knot - Ekelunds Anjo461,10  
13Rebecka JohansenTomtebos Kajal   
 Färgelanda RKtaktik - kajak463,90  
14Ebba NiklassonHampus   
 Eds RS Ute.   
 Sandra HygrellCrocket   
 Stenungsunds RKInter - F. Jonatan    
 Linnéa AntonssonRonja Robbersdaughter   
 Uddevalla RFCarolinas Foxglove RW - Wärnanäs Styx RW    
 Amanda KristenssonTrestenas Mr Seahorse   
 Lysekils RFRhosaur Rascal    
 Emma NiklassonAslan   
 Skaftö RidklubbTyngurndwin - Crut    
 Lisa SörqvistLunetta   
 Nuntorp HSKErnford Jester RWR - Horshaga Manolito RW    
 Therese HäggmanMinigårdens Bagheera   
 Färgelanda RKHellekis Timjan - Ekbäckens Epos    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Lätt C Beb. Två faser A:0/A:0
16 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Kristina Furubacke
Tävlingsledare: Marianne Göthberg
Hoppdomare: Hanna Norrman
Banbyggare: Claes Hansen
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Claudia GebremariamSurprice   
 Stenungsunds RKOkänd - Okänd045,20027,10
2Anna BengtssonLittle River   
 Uddevalla RFOkänd - Okänd052,40431,60
3Ebba SamuelssonOlbiz Miss Aubergine   
 Lilla Edets RKCasimirsb. Avocado - Merrie Master049,06434,60
4Julia Wärn-HolgerssonMonty Python   
 Eds RSErnford Jester - Okänd049,40440,60
 
5Michelle LindhéSnowman   
 Färgelanda RKOkänd444,30  
6Caroline NilssonFunlight Freja   
 Åmåls Ridklubbokänd - okänd454,20  
7Johanna WiklundPiraff   
 Vänersborgs RFKaraff ox - Figaro467,50  
8Isabella E RosenqvistPeter Phan III   
 Svanskogs RF 860,60  
9Lisa AlfredssonStarlight   
 Tanums RidklubbOkänd - Okänd1283,10  
10Jakob JosefssonMiracos Mac Andrew   
 Uddevalla RFokänd - okänd1371,10  
11Josefine WernerTinker Bell   
 Nuntorp HSK 1981,90  
12Petronella E RosenqvistTouchwood Wizard   
 Svanskogs RFMyrens Wilbur - Öxenholm GodotUte.   
12Amanda NiklassonRonja   
 Munkedals RKokändUte.   
12Caroline HögbergT Asterix   
 Färgelanda RKparcival - leandroUte.   
 Emma HanssonCroas Smokie Samott   
 Färgelanda RKOkänd    
 Nathalie JordebrandtTwiggy Pearl   
 Uddevalla RFKällstorps Curry RNF S- - Smedhults Cavat RNF    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
Lätt C Beb. Två faser A:0/A:0
3 anmälda, 1 startande, 0 placerade
Överdomare: Kristina Furubacke
Tävlingsledare: Marianne Göthberg
Hoppdomare: Hanna Norrman
Banbyggare: Claes Hansen
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1Malin AulinLarssonDancing Golden Gate  
 Stenungsunds RKRodlease Dancing Gold - Lunnalyckans Tacado447,90
 Claudia GebremariamLagmanshagas Boomerang  
 Stenungsunds RKPrince River - Twyforo my man  
 Emma CarlsonCatmint Meadow  
 Norra ÄlvsborgRolökke Swallow - Merrie Master  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Lätt C Beb. Två faser A:0/A:0
17 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Kristina Furubacke
Tävlingsledare: Marianne Göthberg
Hoppdomare: Hanna Norrman
Banbyggare: Claes Hansen
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Therese OhlofssonMadonna   
 Kongahälla RSokänd - okänd049,30027,80
2Frida KarlanderIrishman   
 Sotenäs FKOkänd051,80029,20
3Lisa PetersonPendora   
 Trollhättans SROkänd045,60425,10
4Lisa SohlbergBlack Bird III   
 Munkedals RKOkänd - Okänd050,201245,30
 
5Maria PetterssonKeaton   
 Färgelanda RK 847,40  
6Moa EmbreusCloetta   
 Norra ÄlvsborgOkänd856,00  
7Frida BadskiJohanssonDromcong Lady   
 Munkedals RKSeafield Fionn - Ballydonagh Cassanova1265,00  
8Sara BengtssonMac Hotshot   
 Uddevalla RFOkänd - Okänd1580,10  
9Linn KihlstrandLinus   
 Tanums Ridklubb---------- - ----------1686,30  
10Jessica NylenColen   
 Munkedals RKOkänd - OkändUte.   
10Linda TordebringLittle Good Iwa   
 Bohusläns HSK Ute.   
10Johanna AlbertssonWhiskey   
 Färgelanda RKkalifUte.   
10Ellinor StrömbäckH S Grymas   
 Stenungsunds RKMurat GazonUte.   
10Ida GunnarssonZirocko   
 Munkedals RKokänd - okändUte.   
 Joanna GustafssonTomacs Nora   
 Melleruds RKSörbys Oboy - Komet    
 Amanda DaukszHenrikssonBlack Boy   
 Uddevalla RFOkänd - Okänd    
 Frida GustafssonSunlight   
 Nuntorp HSKJolly Jumper    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
Lätt C Beb. Två faser A:0/A:0
2 anmälda, 2 startande, 0 placerade
Överdomare: Kristina Furubacke
Tävlingsledare: Marianne Göthberg
Hoppdomare: Hanna Norrman
Banbyggare: Claes Hansen
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1Therese RisbergMinigårdens Kajsa  
 Uddevalla RFVerona´s Bo-Gi052,60
2Bonnie MartinssonCurt Cobain  
 Munkedals RK 463,70
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori B Avd. A
Lätt D Bed Clear Round
12 anmälda, 7 startande, 21 placerade
Överdomare: Kristina Furubacke
Tävlingsledare: Marianne Göthberg
Hoppdomare: Hanna Norrman
Banbyggare: Claes Hansen
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Caroline GustavssonÅgårdens Silas  
 Färgelanda RK 053,80
1Alice JohanssonÄrtan  
 Lysekils RF 058,00
1Mikaela LarssonNice Mowgli  
 Stenungsunds RKOkänd047,37
1Linnea OlssonNalle  
 Nuntorp HSKOkänd - Okänd058,10
1Amanda KristenssonTrestenas Mr Seahorse  
 Lysekils RFRhosaur Rascal054,00
6David BengtssonVictor  
 Stenungsunds RKokänd - okänd891,70
7Ebba NiklassonHampus  
 Eds RS Ute. 
 
 Sandra HygrellCrocket  
 Stenungsunds RKInter - F. Jonatan  
 Linnéa AntonssonRonja Robbersdaughter  
 Uddevalla RFCarolinas Foxglove RW - Wärnanäs Styx RW  
 Therese HäggmanMinigårdens Bagheera  
 Färgelanda RKHellekis Timjan - Ekbäckens Epos  
 Emma NiklassonAslan  
 Skaftö RidklubbTyngurndwin - Crut  
 Michelle LindhéLojstas Bam Bam  
 Färgelanda RKKanel - Ponte  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori C + D Avd. A
Lätt D Bed Clear Round
21 anmälda, 17 startande, 21 placerade
Överdomare: Kristina Furubacke
Tävlingsledare: Marianne Göthberg
Hoppdomare: Hanna Norrman
Banbyggare: Claes Hansen
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Nicole NordinLagmanshagas Batman  
 Lysekils RFPrince River - Molstabergs Action Man050,80
1Sara HellbergCeasar  
 Lysekils RFOkänd045,10
1Claudia GebremariamSurprice  
 Stenungsunds RKOkänd - Okänd052,80
1Caroline NilssonFunlight Freja  
 Åmåls Ridklubbokänd - okänd058,70
1Malin AulinLarssonDancing Golden Gate  
 Stenungsunds RKRodlease Dancing Gold - Lunnalyckans Tacado049,30
1Fannie StammOkay Bambi  
 Norra ÄlvsborgÖxenholm Bobby - Cannon059,10
1Veronika MagnussonÅbackens Dry Martini  
 Norra ÄlvsborgValentin Bell RNF 112 - Leede´s Boy RNF 16059,00
1Caroline HögbergT Asterix  
 Färgelanda RKparcival - leandro044,90
1Lisa AlfredssonStarlight  
 Tanums RidklubbOkänd - Okänd051,70
1Maria PetterssonKeaton  
 Färgelanda RK 052,00
1Jessica NylenColen  
 Munkedals RKOkänd - Okänd045,50
12Gabriella FribergSandic  
 Färgelanda RKDawn of Spring RNF 18 - Smedhults Starlights Son RNF 1472,60
12Michelle LindhéSnowman  
 Färgelanda RKOkänd465,30
12Bonnie MartinssonCurt Cobain  
 Munkedals RK 452,30
12Maria PetterssonTamara  
 Färgelanda RKOkänd451,80
16Ida GunnarssonZirocko  
 Munkedals RKokänd - okändUte. 
16Linnea OlssonFigaro  
 Nuntorp HSK- - -Ute. 
 
 Amanda NiklassonRonja  
 Munkedals RKokänd  
 Nathalie JordebrandtTwiggy Pearl  
 Uddevalla RFKällstorps Curry RNF S- - Smedhults Cavat RNF  
 Claudia GebremariamLagmanshagas Boomerang  
 Stenungsunds RKPrince River - Twyforo my man  
 Frida GustafssonSunlight  
 Nuntorp HSKJolly Jumper  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport