Färgelanda RK 2008-06-28
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2008-06-29 kl. 18:01
Klass 2 - Dressyr Lätt A:4 Kategori B + C
Klass 2 - Dressyr Lätt A:4 Kategori D
Klass 3 - Dressyr Lätt A:2 Kategori B + C
Klass 3 - Dressyr Lätt A:2 Kategori D

Klass 2 - Dressyr Lätt A:4 Kategori B + C
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Catarina Lindhé
Domare C: Maria Hilling-Drath
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Johanna KarlssonRytterbjergets Nigella 26126163,659
 Marks RidklubbRuska Mister Geoffrey - Synod Ranger1 
2Jessica JohansenJessika 26026063,415
 Tolita RidklubbGlansevin Gadabout RW - Surprise RWR2 
 
3Felicia NolåkerFleetfoot RW 107 25225261,463
 Trollhättans SRCarolinas Foxglove - Breccles Minstrel Boy3 
4Joanna SvantessonDownland Talisman 232 23256,585
 Åmåls RidklubbDownland Krugerrand - Downland Mohawk4 
5Frida KarlssonCleo II 22822855,610
 Sotenäs FKAlladin - Uplands Bronze RW5 
5Dalie BäfverfeldtFanya 22822855,610
 Särö RFFlight - Burma Wilton5 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:4 Kategori D
8 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Catarina Lindhé
Domare C: Maria Hilling-Drath
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Jaqueline LindströmSissi Festival 27527567,073
 GäseneryttarnaDerwen Prince Charming - Downland Folklore1 
2Mathilda NolåkerSörgårns Gulliver 26726765,122
 Trollhättans SRLinksbury Royalist - Balans2 
 
3Mathilda HärnebornSir Apricot 25825862,927
 Borås FKOkänd - Imp3 
4Maria PetterssonTamara 24924960,732
 Färgelanda RKOkänd4 
5Petra AnderssonLidens Alfa Romeo 23323356,829
 Melleruds RKHagens Jaguar RC - Clifden Wind RC5 
6Anna PetterssonChame Roan 22922955,854
 Essunga RFOkänd6 
7Diana BergströmSpinning Santana 21121151,463
 Melleruds RKMöllans Cirro RC - Murrisk CSB 2177 
8Madelen GilleCaspian 00 
 Stenungsunds RKHellekis Timjan RW31 - Lucastown xx  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:2 Kategori B + C
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Catarina Lindhé
Domare C: Maria Hilling-Drath
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Jessica JohansenJessika 28128165,349
 Tolita RidklubbGlansevin Gadabout RW - Surprise RWR1 
2Felicia NolåkerFleetfoot RW 107 26126160,698
 Trollhättans SRCarolinas Foxglove - Breccles Minstrel Boy2 
 
3Joanna SvantessonDownland Talisman 24524556,977
 Åmåls RidklubbDownland Krugerrand - Downland Mohawk3 
4Johanna KarlssonRytterbjergets Nigella 24424456,744
 Marks RidklubbRuska Mister Geoffrey - Synod Ranger4 
5Dalie BäfverfeldtFanya 24324356,512
 Särö RFFlight - Burma Wilton5 
6Frida KarlssonCleo II 22022051,163
 Sotenäs FKAlladin - Uplands Bronze RW6 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:2 Kategori D
9 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Catarina Lindhé
Domare C: Maria Hilling-Drath
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Mathilda HärnebornSir Apricot 30330370,465
 Borås FKOkänd - Imp1 
2Jaqueline LindströmSissi Festival 28528566,279
 GäseneryttarnaDerwen Prince Charming - Downland Folklore2 
 
3Mathilda NolåkerSörgårns Gulliver 26926962,558
 Trollhättans SRLinksbury Royalist - Balans3 
4Maria PetterssonTamara 23923955,581
 Färgelanda RKOkänd4 
5Anna PetterssonChame Roan 23723755,116
 Essunga RFOkänd5 
6Petra AnderssonLidens Alfa Romeo 23523554,651
 Melleruds RKHagens Jaguar RC - Clifden Wind RC6 
7Sabina HammerichMerlin 23323354,186
 RS Grumsmontego - steinflocke7 
8Diana BergströmSpinning Santana 22722752,791
 Melleruds RKMöllans Cirro RC - Murrisk CSB 2178 
 Madelen GilleCaspian    
 Stenungsunds RKHellekis Timjan RW31 - Lucastown xx  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport