Färgelanda RK 2008-06-29
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2008-06-29 kl. 18:14
Klass 4 - Dressyr Medelsvår B:2 Ridhäst
Klass 5 - Dressyr Lätt A:4 Ridhäst
Klass 6 - Dressyr Lätt B:2 Ridhäst

Klass 4 - Dressyr Medelsvår B:2 Ridhäst Preliminär
15 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Domare C: Lena Mårtenson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Emma ToppTesurla Birkelund 28328365,814
 Trollhättans SRUrprinz - Thor1 
2Linda ErikssonFruelunds Falkon 26226260,930
 Göteborgs FKFalkner - ---2 
3Jonas WallgrenRuby Red E 25925960,233
 Färgelanda RKCortez - Maraton3 
4Annika KrantzPavane 25825860,000
 Alingsås RSPablo - Corrado WL4 
4Johanna KarlssonParador 25825860,000
 Essunga RFAllegretto - Tamburin4 
 
6Mia StockesjöMadonna 25525559,302
 Björklidens RSRomeo - Jocer6 
7Petra AnundGoliana 25225258,605
 Lidköpings RKGoldgraf - Marino7 
8Sofia CarrwikCoccinelle 24724757,442
 Tjörns Ridklubbstraus - jaguar8 
8Katarina BjermanKardemumma 24724757,442
 Stenungsunds RKRegazzoni - Bonaparte8 
10Johanna NygrenNatura 24624657,209
 Alleby RidklubbZaquiro - Maravilha10 
11Jenny MalmgrenGolden Eye 24324356,512
 Lidköpings RKGrundstein Erbe - Watzmann11 
12Marina LundellMelinda 23623654,884
 Lidköpings RKGuinness 888 - Illusion12 
13Marianne GöthbergYamaica 22022051,163
 Färgelanda RKTamburin - Jaguar13 
14Johanna GustavssonMargitte 21421449,767
 Partille RKMagritte - Valentino DH 28614 
 Helene JohanssonDonovan KS    
 Lysekils RFDe la Gardie - Electro  
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Lätt A:4 Ridhäst Preliminär
22 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Domare C: Lena Mårtenson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Katarina BjermanKardemumma 27927968,049
 Stenungsunds RKRegazzoni - Bonaparte1 
2Sofia CarrwikCoccinelle 27727767,561
 Tjörns Ridklubbstraus - jaguar2 
3Petra AnundGoliana 27327366,585
 Lidköpings RKGoldgraf - Marino3 
4Annika KrantzPavane 27227266,341
 Alingsås RSPablo - Corrado WL4 
5Jonas WallgrenRuby Red E 27127166,098
 Färgelanda RKCortez - Maraton5 
5Anna PetterssonNova 27127166,098
 Essunga RFNocturne - Amiral5 
 
7Linn FeldtNewton 26926965,610
 FalkenbergsortenBeyron7 
8Marina LundellMelinda 26726765,122
 Lidköpings RKGuinness 888 - Illusion8 
9Linda ErikssonFruelunds Falkon 26426464,390
 Göteborgs FKFalkner - ---9 
10Emma ToppTesurla Birkelund 26326364,146
 Trollhättans SRUrprinz - Thor10 
11Anna EricssonOkays Primus 26126163,659
 Nuntorp HSKLasandos - Little Boy11 
12My BodinKenobi 25925963,171
 Eds RSBernstein - Marino12 
13Catarina LindhéBetonica 25725762,683
 Färgelanda RKElectro - Anart13 
14Anna StröbyGustavssonCicero 25525562,195
 Kungälvs HSKConcarneau - Nepal14 
15Marie HanssonSin Marco 24224259,024
 Uddevalla RFKing Marco - Favorit15 
16Anita BlomKergona 24024058,537
 Eds RSKaston - Georgin16 
17Marianne GöthbergYamaica 23823858,049
 Färgelanda RKTamburin - Jaguar17 
18Johanna KarlssonPleasure 23523557,317
 Essunga RFDe la Gardie - Nocturne18 
19Johanna GustavssonMargitte 23323356,829
 Partille RKMagritte - Valentino DH 28619 
20Johanna ToressonKelly 23023056,098
 Färgelanda RKMaraton - Brisad20 
21Sofia WikströmLeipzig V    
 Torslanda RKLobster 458 - Calimero 323  
 Carina BelfrageMorrison    
 Uddevalla RFMajim G - Mowgli  
 
till toppen

Klass 6 - Dressyr Lätt B:2 Ridhäst Preliminär
12 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Domare C: Ulrika Ohlsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Anna PetterssonNova 18818862,667
 Essunga RFNocturne - Amiral1 
2Anna StröbyGustavssonCicero 17717759,000
 Kungälvs HSKConcarneau - Nepal2 
3Catarina LindhéBetonica 16916956,333
 Färgelanda RKElectro - Anart3 
 
4Catharina BlomDanish Design 16516555,000
 Färgelanda RKokänd - okänd4 
5Sofia WikströmLeipzig V 15315351,000
 Torslanda RKLobster 458 - Calimero 3235 
6Anita BlomKergona 15115150,333
 Eds RSKaston - Georgin6 
7Carina HjelmAtlas 14914949,667
 Färgelanda RKAkribori - Pontus7 
8Johanna ToressonKelly 14414448,000
 Färgelanda RKMaraton - Brisad8 
9Julia AxelssonLa Rousse 14314347,667
 Färgelanda RK 9 
10Marina AnderssonAprilia (23) 13313344,333
 Vänersborgs RFAerline H - Indus10 
11Ann-Sofi WestlundGhazni    
 Nuntorp HSKVivaldi - Partisan  
 Pia HvittfeldtCarborini    
 Tolita RidklubbAkribori - National Zenith xx  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport