Färgelanda RK 2008-08-31
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2008-08-31 kl. 16:31
Klass 1 - Hoppning Lätt C + 5cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt C + 5cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt C + 5cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt C + 5cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 3 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori B
Klass 3 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori C
Klass 3 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori D

Klass 1 - Hoppning Lätt C + 5cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
9 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Linda HanssonPippi Vitstrump   
 Färgelanda RKJutard - Hivo047,56030,17
2Emmely PerssonKiss Me Quick   
 Melleruds RKkanel - chosan056,65033,36
 
3Linn LarssonSalami   
 Sotenäs FK 063,22042,32
4Rebecka JohansenTomtebos Kajal   
 Färgelanda RKTaktik G - Kajak052,60432,85
5Moa MartinssonVliedbergs Anglesey   
 Munkedals RKhondsrug flamingo - carolinas leprechaun049,78448,12
6Linnéa JohanssonLilla My   
 Färgelanda RKokänd060,25457,73
7Alva Tönder VikströmTaiger Boy   
 Nuntorp HSKBreccles Minstrel Boy - Ekelunds Bingo448,97  
 Therese HäggmanMinigårdens Bagheera   
 Färgelanda RKHellekis Timjan - Ekbäckens Epos    
 Frida HanssonPia IV   
 Färgelanda RKHivo 377 - Finn 169    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt C + 5cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
20 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Alice NybergFocus II   
 Nuntorp HSKCarolainas Foxglove - Bostorps Brava050,57030,84
2Claudia LiljebladChilli Pepper   
 Stenungsunds RKOkänd - Okänd044,36031,55
3Alice NybergTia Dore   
 Nuntorp HSKOkänd - Okänd044,60033,94
4Nathalie JordebrandtCinderella   
 Stenungsunds RKBarrabas038,72035,22
5Victoria RutkowskiKimberley   
 Stenungsunds RKVärnbergs Neptunus - Clifden Wind053,13035,80
 
6Linnéa JohanssonCroas Smokie Samott   
 Färgelanda RKOkänd - Okänd052,57036,16
7Emelie AnderssonDusty   
 Uddevalla RFOkänd - Okänd046,21037,26
8Moa LindgrenLittle Larry   
 Uddevalla RFOkänd - Okänd045,28038,90
9Camilla LundborgerClefairi   
 Grums RidklubbMiclas Micado - Flight046,82444,87
10Niklas KjellbergSaskia   
 Uddevalla RFOkänd053,72456,85
11Julia Wärn-HolgerssonMonty Python   
 Eds RSErnford Jester054,34961,88
12Sara JonssonStormen   
 Bohusläns HSK 046,08Ute. 
13Annelie AnderssonJoie   
 Nuntorp HSK 444,35  
14Isabelle KarlssonSilver Dollar   
 Uddevalla RF 453,25  
15Amanda WallgrenEsse Gobie Paintbox RNF 2448   
 Färgelanda RKWilloway Goldigger RNF - Silverlea Buckskin RNF456,76  
16Caroline HögbergT Asterix   
 Färgelanda RKparcival - leandro465,20  
17Annie NilssonMatcho Boy   
 Nuntorp HSKOkänd - Okänd468,28  
18Josefine WernerTinker Bell   
 Nuntorp HSKOkändUte.   
18Malinda JohanssonChivas   
 Färgelanda RKokändUte.   
18David BengtssonMiss Ferrari   
 Stenungsunds RKCoughlum Sadat - Bloomfield BobbyUte.   
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt C + 5cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
12 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Jennifer LundbergEsse Eros   
 Trollhättans SREloge - Silverlea Buckskin046,96038,00
2Linn NiklassonJoost   
 Skaftö RidklubbOkänd053,36046,07
3Isabelle KarlssonCalicio Red   
 Uddevalla RF 050,83439,22
 
4Nathalie BergqvistJon Bon Jovi   
 Melleruds RKOkänd046,04447,12
5Jacob TernströmChess   
 Uddevalla RFokänd048,90458,69
6Emma NiklassonPrecious   
 Uddevalla RFBriljant He.Stb - Dukes Forest Oberon449,13  
7Sara FritzsonAttyrory Frankie   
 Uddevalla RFOkänd450,04  
8Linn OlssonGravenvelds Miranda   
 Valsängs RFSilver General ox - Purpur ox1376,21  
9Frida BadskiJohanssondrumcong lady   
 Munkedals RKSeafield fionn - Ballydonagh cassanova1584,35  
10Joanna GustafssonTomacs Nora   
 Melleruds RKSörbys Oboy - KometUte.   
 Josefine NilssonPocahontas   
 Billdals RKAmadeus - Xempin    
 Jennifer BergströmKeaton   
 Färgelanda RKokänd    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Ellen Therese RasmussenCimberly  
 Akka RidklubbLeon - Chico052,25
 
2Linda TordebringHarley Lianka  
 Munkedals RKTen ankerslianka - Top nintindo451,36
2Sophie WalldénBalou  
 Nääs RFOkänd450,56
2Ellen Therese RasmussenMinigårdens Mimmi  
 Akka RidklubbVeronas Bo-Gi - Alcazar ox449,00
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
16 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Linda HanssonPippi Vitstrump   
 Färgelanda RKJutard - Hivo046,25025,73
2Rebecka BlomqvistIndiana Jones   
 Uddevalla RF 054,12026,07
3Emmely PerssonKiss Me Quick   
 Melleruds RKkanel - chosan050,15028,17
4Frida HanssonPia IV   
 Färgelanda RKHivo 377 - Finn 169050,06028,57
 
5Linnéa JohanssonLilla My   
 Färgelanda RKokänd053,31030,36
6Lovisa LagrellÄrtan   
 Lysekils RF 051,87030,78
7Alva Tönder VikströmTaiger Boy   
 Nuntorp HSKBreccles Minstrel Boy - Ekelunds Bingo047,00030,82
8Linn LarssonSalami   
 Sotenäs FK 054,56035,81
9Lova SundquistTwyford Cress   
 Melleruds RKScrafton Nightowl - Twyford Game Cock051,00041,08
10Linnea OlssonNalle   
 Nuntorp HSKOkänd - Okänd045,30440,93
11Michelle LindhéLojstas Bam Bam   
 Färgelanda RKKanel - Ponte049,93443,98
12Emma LidqvistIlead 501   
 Bohusläns HSKKanel 442 - Chaplin 261044,42446,62
13Moa MartinssonVliedbergs Anglesey   
 Munkedals RKhondsrug flamingo - carolinas leprechaun440,10  
14Rebecka JohansenTomtebos Kajal   
 Färgelanda RKTaktik G - Kajak462,44  
15Jennifer AxelssonÖversten   
 Trollhättans SRMajor - Kurir G672,37  
 Therese HäggmanMinigårdens Bagheera   
 Färgelanda RKHellekis Timjan - Ekbäckens Epos    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
23 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Claudia LiljebladChilli Pepper   
 Stenungsunds RKOkänd - Okänd047,08025,73
2Linnéa JohanssonCroas Smokie Samott   
 Färgelanda RKOkänd - Okänd042,46030,40
3Moa LindgrenLittle Larry   
 Uddevalla RFOkänd - Okänd040,91030,57
4Emelie AnderssonDusty   
 Uddevalla RFOkänd - Okänd048,41031,38
5David BengtssonMiss Ferrari   
 Stenungsunds RKCoughlum Sadat - Bloomfield Bobby054,10031,71
6Caroline SkogsbergRonja   
 Trollhättans SRLane Coart - okänd054,52034,05
 
7Camilla LundborgerClefairi   
 Grums RidklubbMiclas Micado - Flight049,56034,97
8Julia Wärn-HolgerssonMonty Python   
 Eds RSErnford Jester051,78038,87
9Victoria RutkowskiKimberley   
 Stenungsunds RKVärnbergs Neptunus - Clifden Wind050,75043,83
10Niklas KjellbergSaskia   
 Uddevalla RFOkänd051,77044,34
11Isabelle KarlssonSilver Dollar   
 Uddevalla RF 048,92432,25
12Alice JohanssonLucky Strike   
 Lysekils RF 048,32433,34
13Amanda WallgrenEsse Gobie Paintbox RNF 2448   
 Färgelanda RKWilloway Goldigger RNF - Silverlea Buckskin RNF046,83435,46
14Sara JonssonStormen   
 Bohusläns HSK 448,38  
15Alice NybergTia Dore   
 Nuntorp HSKOkänd - Okänd459,13  
16Moa MartinssonTuff   
 Munkedals RKVic Tim Rocket - Strätes Karbino RNF861,40  
17Nathalie JordebrandtCinderella   
 Stenungsunds RKBarrabas1236,22  
18Michelle LindhéSnowman   
 Färgelanda RKOkänd - okänd1473,52  
19Lovisa SillénRudolf   
 Alingsås RS 1659,30  
20Malinda JohanssonChivas   
 Färgelanda RKokänd1665,63  
21Annelie AnderssonJoie   
 Nuntorp HSK 1680,06  
22Annie NilssonMatcho Boy   
 Nuntorp HSKOkänd - OkändUte.   
22Josefine WernerTinker Bell   
 Nuntorp HSKOkändUte.   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Linnea OlssonFigaro  
 Nuntorp HSK- - -045,53
2Lisette PalmerandGravedigger  
 Orust RidklubbGun's Firecracker RP 132 - Molstabergs Action Man854,62
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
23 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Jessica Settung-JohanssonGlancerdin Deryn   
 Trollhättans FKPantygronw - Horeb Tirion041,97029,14
2Sara FritzsonAttyrory Frankie   
 Uddevalla RFOkänd042,41030,35
3Nathalie BergqvistPluto Petroff   
 Melleruds RK 038,57030,89
4Nathalie BergqvistJon Bon Jovi   
 Melleruds RKOkänd043,12031,49
5Isabelle KarlssonCalicio Red   
 Uddevalla RF 052,59032,50
 
6Sophie WalldénBalou   
 Nääs RFOkänd046,42035,46
7Linn NiklassonJoost   
 Skaftö RidklubbOkänd047,89040,42
8Jacob TernströmChess   
 Uddevalla RFokänd047,90Ute. 
9Sabina Anderssen TraneQuackly Flight   
 Bohusläns HSKokänd - okänd443,44  
10Frida BadskiJohanssondrumcong lady   
 Munkedals RKSeafield fionn - Ballydonagh cassanova444,16  
11Linn OlssonGravenvelds Miranda   
 Valsängs RFSilver General ox - Purpur ox446,09  
12Jennifer LundbergEsse Eros   
 Trollhättans SREloge - Silverlea Buckskin446,85  
13Lovisa SillénCloud   
 Alingsås RS 448,86  
14Malin FahlbergTinto   
 Trollhättans FK 449,51  
15Emma NiklassonPrecious   
 Uddevalla RFBriljant He.Stb - Dukes Forest Oberon455,58  
16Joanna GustafssonTomacs Nora   
 Melleruds RKSörbys Oboy - KometUte.   
16Annika DavidssonVincent   
 Tanums Ridklubb Ute.   
16Johanna AlbertssonWhiskey   
 Färgelanda RKkalifUte.   
 Josefine NilssonPocahontas   
 Billdals RKAmadeus - Xempin    
 Julia HermanssonZinbad   
 Orust RidklubbZansibar - Prinsen    
 Hanna AronssonCherokee   
 Nuntorp HSKOkänd - Okänd    
 Jennifer BergströmKeaton   
 Färgelanda RKokänd    
 Lisa SörqvistBandobra ox   
 Nuntorp HSKKarnawal - Bilbao    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Linda TordebringHarley Lianka  
 Munkedals RKTen ankerslianka - Top nintindo447,87
1Linn EdenHero  
 Melleruds RKOkänd452,99
1Ellen Therese RasmussenMinigårdens Mimmi  
 Akka RidklubbVeronas Bo-Gi - Alcazar ox446,83
 
4Maria ErikssonPom D´api  
 Ljungskile RK 857,95
5Ellen Therese RasmussenCimberly  
 Akka RidklubbLeon - ChicoUte. 
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori B
8 anmälda, 8 startande, 7 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Linnea OlssonNalle  
 Nuntorp HSKOkänd - Okänd064,10
1Michelle LindhéLojstas Bam Bam  
 Färgelanda RKKanel - Ponte058,40
1Jennifer AxelssonÖversten  
 Trollhättans SRMajor - Kurir G064,46
1Emma LidqvistIlead 501  
 Bohusläns HSKKanel 442 - Chaplin 261057,88
1Lova SundquistTwyford Cress  
 Melleruds RKScrafton Nightowl - Twyford Game Cock064,02
1Rebecka BlomqvistIndiana Jones  
 Uddevalla RF 043,57
1Lovisa LagrellÄrtan  
 Lysekils RF 066,32
 
8Niklas KjellbergÖrtadalens Alfa  
 Uddevalla RFAlfred - VeanTraveller RD4691,85
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori C
14 anmälda, 14 startande, 8 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Erika NorrmanGun´s Kid  
 Vänersborgs RFGun´s Firecracker - Ekbäckens Krumelur066,27
1Alice JohanssonLucky Strike  
 Lysekils RF 061,56
1Lisette PalmerandGravedigger  
 Orust RidklubbGun's Firecracker RP 132 - Molstabergs Action Man050,68
1Caroline SkogsbergRonja  
 Trollhättans SRLane Coart - okänd059,43
1Linnea OlssonFigaro  
 Nuntorp HSK- - -054,30
1Erika NorrmanGun´s Kid  
 Vänersborgs RFGun´s Firecracker - Ekbäckens Krumelur068,00
1Rebecka JohansenQueen River  
 Färgelanda RKPrince River xx063,40
1Jennifer HögbergMisty  
 Färgelanda RKokänd063,90
 
9Lovisa SillénRudolf  
 Alingsås RS 464,64
9Jennifer HögbergMisty  
 Färgelanda RKokänd465,76
9Caroline HögbergT Asterix  
 Färgelanda RKparcival - leandro470,19
9Michelle LindhéSnowman  
 Färgelanda RKOkänd - okänd469,24
9Jennifer JulinTullamoy  
 Stenungsunds RKOkänd471,76
14Jennifer JulinTullamoy  
 Stenungsunds RKOkänd1489,90
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori D
21 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Emelie HanssonLady  
 Uddevalla RFokänd062,63
1Jessica Settung-JohanssonGlancerdin Deryn  
 Trollhättans FKPantygronw - Horeb Tirion053,67
1Emelie HanssonLady  
 Uddevalla RFokänd062,83
1Malin NilssonPrincess Leya  
 Nuntorp HSK 054,45
1Lisa SörqvistBandobra ox  
 Nuntorp HSKKarnawal - Bilbao057,27
1Lovisa SillénCloud  
 Alingsås RS 055,84
 
7Nathalie BergqvistPluto Petroff  
 Melleruds RK 455,11
7Malin NilssonPrincess Leya  
 Nuntorp HSK 477,50
7Annika DavidssonVincent  
 Tanums Ridklubb 468,77
7Linn EdenHero  
 Melleruds RKOkänd460,98
7Lovisa SillénCloud  
 Alingsås RS 461,87
12Malin FahlbergTinto  
 Trollhättans FK 878,80
13Maria ErikssonPom D´api  
 Ljungskile RK 1268,47
13Lisa SörqvistBandobra ox  
 Nuntorp HSKKarnawal - Bilbao1281,51
13Julia HermanssonZinbad  
 Orust RidklubbZansibar - Prinsen1282,75
16Julia HermanssonZinbad  
 Orust RidklubbZansibar - Prinsen1490,48
17Johanna AlbertssonWhiskey  
 Färgelanda RKkalif17102,29
18Hanna AronssonCherokee  
 Nuntorp HSKOkänd - OkändUte. 
18Ellinor EdellPagan  
 Färgelanda RKSamos - CelowyUte. 
18Hanna AronssonCherokee  
 Nuntorp HSKOkänd - OkändUte. 
18Ellinor EdellPagan  
 Färgelanda RKSamos - CelowyUte. 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport