Färgelanda RK 2008-11-09
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2008-11-10 kl. 16:24
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 för Häst och Ponny Kategori D + H
Klass 2 - Dressyr KM klass för privatryttare Häst Lätt B:1 Ridhäst
Klass 3 - Dressyr KM Klass för privatryttare Ponny Lätt B:1 Kategori B + D
Klass 4 - Dressyr Lätt C:1 för Häst och Ponny Kategori D + H
Klass 5 - Dressyr Häst Ryttartest inl. klass (4 ryttare) Ridhäst
Klass 6 - Dressyr Ponny Ryttartest inl. klass (4 ryttare) Kategori B + C + D

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 för Häst och Ponny Kategori D + H Preliminär
4 anmälda, 3 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Marianne Göthberg
Domare C: Barbro Andreasson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Maria PetterssonTamara 25025065,789
 Färgelanda RKOkänd1 
2Catharina BlomDanish Design 22622659,474
 Färgelanda RKOkänd2 
3Carina HjelmAtlas 21621656,842
 Färgelanda RKAkribori - Pontus3 
 
 Charlotte KvistMiss Future    
 Färgelanda RK   
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr KM klass för privatryttare Häst Lätt B:1 Ridhäst Preliminär
7 anmälda, 6 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Marianne Göthberg
Domare C: Barbro Andreasson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Carina HjelmAtlas 20020068,966
 Färgelanda RKAkribori - Pontus1 
2Ellinor JohanssonCorint 18818864,828
 Färgelanda RK 2 
3Catharina BlomDanish Design 17417460,000
 Färgelanda RKOkänd3 
 
4Emma HanssonZlatan F 16616657,241
 Färgelanda RK 4 
5Annika WilssonKeaton 16416456,552
 Färgelanda RK 5 
6Malinda JohanssonBenji Blue 14914951,379
 Färgelanda RK 6 
 Charlotte KvistMiss Future    
 Färgelanda RK   
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr KM Klass för privatryttare Ponny Lätt B:1 Kategori B + D Preliminär
8 anmälda, 7 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Marianne Göthberg
Domare C: Barbro Andreasson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Maria PetterssonTamara 21721774,828
 Färgelanda RKOkänd1 
2Frida AxelssonAlice 18218262,759
 Färgelanda RK 2 
3Linda HanssonPippi Vitstrump 18118162,414
 Färgelanda RKJutard - Hivo3 
 
4Frida HanssonPia IV 17117158,966
 Färgelanda RKHivo 377 - Finn 1694 
5Caroline GustafssonBrumbina 16816857,931
 Färgelanda RK 5 
6Ellinor EdellPagan 15815854,483
 Färgelanda RK 6 
7Michelle LindhéLojstas Bam Bam 15615653,793
 Färgelanda RKKanel - Ponte7 
8Frida AxelssonKeaton 15115152,069
 Färgelanda RK   
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt C:1 för Häst och Ponny Kategori D + H Preliminär
3 anmälda, 3 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Marianne Göthberg
Domare C: Barbro Andreasson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Ellinor JohanssonCorint 18318367,778
 Färgelanda RK 1 
2Malinda JohanssonBenji Blue 17617665,185
 Färgelanda RK 2 
3Ellinor EdellPagan 15615657,778
 Färgelanda RK 3 
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Häst Ryttartest inl. klass (4 ryttare) Ridhäst Preliminär
4 anmälda, 3 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Marianne Göthberg
Domare C: Barbro Andreasson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Cecilia DirsäterTotte 7,97,9 79,000
 Färgelanda RK 1 
2Malin UddTotte 6,16,1 61,000
 Färgelanda RK 2 
3Linda GustavssonPontiac 6,16,1 61,000
 Färgelanda RK 2 
 
 Julia AxelssonLarousse    
 Färgelanda RKShaftesbury - Rebell Fortuna  
 
till toppen

Klass 6 - Dressyr Ponny Ryttartest inl. klass (4 ryttare) Kategori B + C + D Preliminär
11 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Domare C: Barbro Andreasson
 
PlatsRyttare HästPremie C Totalt Procent
Uppfödare Härstamning
1Linda Gustavsson Zelene 8,18,1 81,000
Färgelanda RK 1
2Caroline Gustafsson Sandic 88 80,000
Färgelanda RK 2
3Pernilla Nyman Lizzie 7,627,62 76,250
Färgelanda RK 3
 
4Clara Gustavsson Silas 7,577,57 75,750
Färgelanda RK 3
5Maja Rånängen Prinsen 7,27,2 72,000
5
6Elin Kores Prinsen 77 70,000
Färgelanda RK 6
6Gabriella Friberg Sandic 77 70,000
Färgelanda RK 6
8Jennifer Fagerlin Spontan 6,86,8 68,000
8
9Emelie Fagerlin Snowman 6,26,2 62,000
9
10Natalie Karlsson Spontan 66 60,000
10
11Tuva Härnström Zelene 5,85,8 58,000
11
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport