Färgelanda RK 8-31-2008
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 8-30-2008 kl. 23:39
Klass 1 - Hoppning Lätt C + 5cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt C + 5cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt C + 5cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 1 - Hoppning Lätt C + 5cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt C + 5cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 3 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori B
Klass 3 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori C
Klass 3 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori D

Klass 1 - Hoppning Lätt C + 5cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
9 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Rebecka JohansenTomtebos Kajal
 Färgelanda RKTaktik G - Kajak28
2Linnéa JohanssonLilla My
 Färgelanda RKokänd31
3Therese HäggmanMinigårdens Bagheera
 Färgelanda RKHellekis Timjan - Ekbäckens Epos24
4Frida HanssonPia IV
 Färgelanda RKHivo 377 - Finn 16919
5Alva Tönder VikströmTaiger Boy
 Nuntorp HSKBreccles Minstrel Boy - Ekelunds Bingo71
6Moa MartinssonVliedbergs Anglesey
 Munkedals RKhondsrug flamingo - carolinas leprechaun45
7Linda HanssonPippi Vitstrump
 Färgelanda RKJutard - Hivo20
8Emmely PerssonKiss Me Quick
 Melleruds RKkanel - chosan57
9Linn LarssonSalami
 Sotenäs FK 40
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt C + 5cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
20 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-2Alice NybergFocus II
 Nuntorp HSKCarolainas Foxglove - Bostorps Brava85
-1Annie NilssonMatcho Boy
 Nuntorp HSKOkänd - Okänd81
1Emelie AnderssonDusty
 Uddevalla RFOkänd - Okänd3
2Josefine WernerTinker Bell
 Nuntorp HSKOkänd68
3Claudia LiljebladChilli Pepper
 Stenungsunds RKOkänd - Okänd42
4Nathalie JordebrandtCinderella
 Stenungsunds RKBarrabas34
5Isabelle KarlssonSilver Dollar
 Uddevalla RF 78
6Niklas KjellbergSaskia
 Uddevalla RFOkänd36
7Julia Wärn-HolgerssonMonty Python
 Eds RSErnford Jester69
8Annelie AnderssonJoie
 Nuntorp HSK 2
9Victoria RutkowskiKimberley
 Stenungsunds RKVärnbergs Neptunus - Clifden Wind76
10Caroline HögbergT Asterix
 Färgelanda RKparcival - leandro25
11Malinda JohanssonChivas
 Färgelanda RKokänd32
12Sara JonssonStormen
 Bohusläns HSK 33
13Amanda WallgrenEsse Gobie Paintbox RNF 2448
 Färgelanda RKWilloway Goldigger RNF - Silverlea Buckskin RNF67
14David BengtssonMiss Ferrari
 Stenungsunds RKCoughlum Sadat - Bloomfield Bobby7
15Camilla LundborgerClefairi
 Grums RidklubbMiclas Micado - Flight44
16Linnéa JohanssonCroas Smokie Samott
 Färgelanda RKOkänd - Okänd30
17Alice NybergTia Dore
 Nuntorp HSKOkänd - Okänd52
18Moa LindgrenLittle Larry
 Uddevalla RFOkänd - Okänd77
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
1 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101Rebecka JohansenQueen River
 Färgelanda RKPrince River xx80
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt C + 5cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
11 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Linn OlssonGravenvelds Miranda
 Valsängs RFSilver General ox - Purpur ox53
2Josefine NilssonPocahontas
 Billdals RKAmadeus - Xempin49
3Jennifer BergströmKeaton
 Färgelanda RKokänd8
4Jacob TernströmChess
 Uddevalla RFokänd64
5Isabelle KarlssonCalicio Red
 Uddevalla RF 79
6Emma NiklassonPrecious
 Uddevalla RFBriljant He.Stb - Dukes Forest Oberon47
7Linn NiklassonJoost
 Skaftö RidklubbOkänd48
8Jennifer LundbergEsse Eros
 Trollhättans SREloge - Silverlea Buckskin43
9Joanna GustafssonTomacs Nora
 Melleruds RKSörbys Oboy - Komet17
10Frida BadskiJohanssondrumcong lady
 Munkedals RKSeafield fionn - Ballydonagh cassanova6
11Sara FritzsonAttyrory Frankie
 Uddevalla RFOkänd15
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
4 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101Ellen Therese RasmussenCimberly
 Akka RidklubbLeon - Chico58
102Linda TordebringHarley Lianka
 Munkedals RKTen ankerslianka - Top nintindo65
103Sophie WalldénBalou
 Nääs RFOkänd66
104Ellen Therese RasmussenMinigårdens Mimmi
 Akka RidklubbVeronas Bo-Gi - Alcazar ox59
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
16 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Jennifer AxelssonÖversten
 Trollhättans SRMajor - Kurir G5
2Alva Tönder VikströmTaiger Boy
 Nuntorp HSKBreccles Minstrel Boy - Ekelunds Bingo71
3Therese HäggmanMinigårdens Bagheera
 Färgelanda RKHellekis Timjan - Ekbäckens Epos24
4Rebecka JohansenTomtebos Kajal
 Färgelanda RKTaktik G - Kajak28
5Emma LidqvistIlead 501
 Bohusläns HSKKanel 442 - Chaplin 26141
6Moa MartinssonVliedbergs Anglesey
 Munkedals RKhondsrug flamingo - carolinas leprechaun45
7Michelle LindhéLojstas Bam Bam
 Färgelanda RKKanel - Ponte75
8Linn LarssonSalami
 Sotenäs FK 40
9Rebecka BlomqvistIndiana Jones
 Uddevalla RF 9
10Lovisa LagrellÄrtan
 Lysekils RF 38
11Linnéa JohanssonLilla My
 Färgelanda RKokänd31
12Linnea OlssonNalle
 Nuntorp HSKOkänd - Okänd54
13Lova SundquistTwyford Cress
 Melleruds RKScrafton Nightowl - Twyford Game Cock62
14Frida HanssonPia IV
 Färgelanda RKHivo 377 - Finn 16919
15Linda HanssonPippi Vitstrump
 Färgelanda RKJutard - Hivo20
16Emmely PerssonKiss Me Quick
 Melleruds RKkanel - chosan57
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
24 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-2Lovisa SillénRudolf
 Alingsås RS 82
-1Annie NilssonMatcho Boy
 Nuntorp HSKOkänd - Okänd81
1Amanda WallgrenEsse Gobie Paintbox RNF 2448
 Färgelanda RKWilloway Goldigger RNF - Silverlea Buckskin RNF67
2Isabelle KarlssonSilver Dollar
 Uddevalla RF 78
3Malinda JohanssonChivas
 Färgelanda RKokänd32
4Josefine WernerTinker Bell
 Nuntorp HSKOkänd68
5Victoria RutkowskiKimberley
 Stenungsunds RKVärnbergs Neptunus - Clifden Wind76
6Emelie AnderssonDusty
 Uddevalla RFOkänd - Okänd3
7Julia Wärn-HolgerssonMonty Python
 Eds RSErnford Jester69
8Claudia LiljebladChilli Pepper
 Stenungsunds RKOkänd - Okänd42
9Nathalie JordebrandtCinderella
 Stenungsunds RKBarrabas34
10Alice JohanssonLucky Strike
 Lysekils RF 29
11Alice NybergTia Dore
 Nuntorp HSKOkänd - Okänd52
12Moa LindgrenLittle Larry
 Uddevalla RFOkänd - Okänd77
13Niklas KjellbergSaskia
 Uddevalla RFOkänd36
14Michelle LindhéSnowman
 Färgelanda RKOkänd - okänd74
15Camilla LundborgerClefairi
 Grums RidklubbMiclas Micado - Flight44
16Sara JonssonStormen
 Bohusläns HSK 33
17Moa MartinssonTuff
 Munkedals RKVic Tim Rocket - Strätes Karbino RNF46
18David BengtssonMiss Ferrari
 Stenungsunds RKCoughlum Sadat - Bloomfield Bobby7
19Linnéa JohanssonCroas Smokie Samott
 Färgelanda RKOkänd - Okänd30
20Caroline HögbergMisty
 Färgelanda RKokänd26
21Annelie AnderssonJoie
 Nuntorp HSK 2
22Caroline SkogsbergRonja
 Trollhättans SRLane Coart - okänd61
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
3 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101Linnea OlssonFigaro
 Nuntorp HSK- - -55
102Lisette PalmerandGravedigger
 Orust RidklubbGun's Firecracker RP 132 - Molstabergs Action Man56
103Rebecka JohansenQueen River
 Färgelanda RKPrince River xx80
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
19 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-1Lovisa SillénCloud
 Alingsås RS 83
1Sophie WalldénBalou
 Nääs RFOkänd66
2Frida BadskiJohanssondrumcong lady
 Munkedals RKSeafield fionn - Ballydonagh cassanova6
3Julia HermanssonZinbad
 Orust RidklubbZansibar - Prinsen70
4Isabelle KarlssonCalicio Red
 Uddevalla RF 79
5Malin FahlbergTinto
 Trollhättans FK 73
6Hanna AronssonCherokee
 Nuntorp HSKOkänd - Okänd4
7Jennifer BergströmKeaton
 Färgelanda RKokänd8
8Sara FritzsonAttyrory Frankie
 Uddevalla RFOkänd15
9Jennifer LundbergEsse Eros
 Trollhättans SREloge - Silverlea Buckskin43
10Jessica Settung-JohanssonGlancerdin Deryn
 Trollhättans FKPantygronw - Horeb Tirion60
11Emma NiklassonPrecious
 Uddevalla RFBriljant He.Stb - Dukes Forest Oberon47
12Joanna GustafssonTomacs Nora
 Melleruds RKSörbys Oboy - Komet17
13Linn OlssonGravenvelds Miranda
 Valsängs RFSilver General ox - Purpur ox53
14Jacob TernströmChess
 Uddevalla RFokänd64
15Annika DavidssonVincent
 Tanums Ridklubb 10
16Linn NiklassonJoost
 Skaftö RidklubbOkänd48
17Johanna AlbertssonWhiskey
 Färgelanda RKkalif1
18Lisa SörqvistBandobra ox
 Nuntorp HSKKarnawal - Bilbao63
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
6 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101Ellen Therese RasmussenMinigårdens Mimmi
 Akka RidklubbVeronas Bo-Gi - Alcazar ox59
102Linda TordebringHarley Lianka
 Munkedals RKTen ankerslianka - Top nintindo65
103Linn EdenHero
 Melleruds RKOkänd12
104Josefine NilssonPocahontas
 Billdals RKAmadeus - Xempin49
105Maria ErikssonPom D´api
 Ljungskile RK 13
106Ellen Therese RasmussenCimberly
 Akka RidklubbLeon - Chico58
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori B Preliminär
8 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Linnea OlssonNalle
 Nuntorp HSKOkänd - Okänd54
2Michelle LindhéLojstas Bam Bam
 Färgelanda RKKanel - Ponte75
3Jennifer AxelssonÖversten
 Trollhättans SRMajor - Kurir G5
4Emma LidqvistIlead 501
 Bohusläns HSKKanel 442 - Chaplin 26141
5Lova SundquistTwyford Cress
 Melleruds RKScrafton Nightowl - Twyford Game Cock62
6Rebecka BlomqvistIndiana Jones
 Uddevalla RF 9
7Lovisa LagrellÄrtan
 Lysekils RF 38
8Niklas KjellbergÖrtadalens Alfa
 Uddevalla RFAlfred - VeanTraveller RD437
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori C Preliminär
11 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-1Lovisa SillénRudolf
 Alingsås RS 82
1Erika NorrmanGun´s Kid
 Vänersborgs RFGun´s Firecracker - Ekbäckens Krumelur51
2Jennifer JulinTullamoy
 Stenungsunds RKOkänd35
3Jennifer HögbergMisty
 Färgelanda RKokänd26
4Caroline HögbergT Asterix
 Färgelanda RKparcival - leandro25
5Alice JohanssonLucky Strike
 Lysekils RF 29
6Lisette PalmerandGravedigger
 Orust RidklubbGun's Firecracker RP 132 - Molstabergs Action Man56
7Caroline SkogsbergRonja
 Trollhättans SRLane Coart - okänd61
8Michelle LindhéSnowman
 Färgelanda RKOkänd - okänd74
9Linnea OlssonFigaro
 Nuntorp HSK- - -55
10Erika NorrmanGun´s Kid
 Vänersborgs RFGun´s Firecracker - Ekbäckens Krumelur51
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori D Preliminär
14 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Petra Eriksson
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-1Lovisa SillénCloud
 Alingsås RS 83
1Emelie HanssonLady
 Uddevalla RFokänd18
2Malin NilssonPrincess Leya
 Nuntorp HSK 50
3Johanna AlbertssonWhiskey
 Färgelanda RKkalif1
4Julia HermanssonZinbad
 Orust RidklubbZansibar - Prinsen70
5Hanna AronssonCherokee
 Nuntorp HSKOkänd - Okänd4
6Maria ErikssonPom D´api
 Ljungskile RK 13
7Lisa SörqvistBandobra ox
 Nuntorp HSKKarnawal - Bilbao63
8Malin FahlbergTinto
 Trollhättans FK 73
9Annika DavidssonVincent
 Tanums Ridklubb 10
10Jessica Settung-JohanssonGlancerdin Deryn
 Trollhättans FKPantygronw - Horeb Tirion60
11Linn EdenHero
 Melleruds RKOkänd12
12Ellinor EdellPagan
 Färgelanda RKSamos - Celowy11
13Emelie HanssonLady
 Uddevalla RFokänd18
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport