Färgelanda RK 2008-11-09
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2008-11-07 kl. 20:07
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 för Häst och Ponny Kategori D + H
Klass 2 - Dressyr KM klass för privatryttare Häst Lätt B:1
Klass 3 - Dressyr KM Klass för privatryttare Ponny Lätt B:1 Kategori B + C + D
Klass 4 - Dressyr Lätt C:1 för Häst och Ponny Kategori D + H
Klass 5 - Dressyr Häst Ryttartest inl. klass (4 ryttare)
Klass 6 - Dressyr Ponny Ryttartest inl. klass (4 ryttare) Kategori B + C + D

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 för Häst och Ponny Kategori D + H Preliminär
4 anmälda
Tävlingsledare: Marianne Göthberg
Domare C: Barbro Andreasson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Maria PetterssonTamara
 Färgelanda RKOkänd2
2Charlotte KvistMiss Future
 Färgelanda RK 1
3Carina HjelmAtlas
 Färgelanda RKAkribori - Pontus13
4Catharina BlomDanish Design
 Färgelanda RKOkänd8
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr KM klass för privatryttare Häst Lätt B:1 Preliminär
7 anmälda
Tävlingsledare: Marianne Göthberg
Domare C: Barbro Andreasson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Annika WilssonKeaton
 Färgelanda RK 16
2Ellinor JohanssonCorint
 Färgelanda RK 15
3Charlotte KvistMiss Future
 Färgelanda RK 1
4Carina HjelmAtlas
 Färgelanda RKAkribori - Pontus13
5Catharina BlomDanish Design
 Färgelanda RKOkänd8
6Emma HanssonZlatan F
 Färgelanda RK 12
7Malinda JohanssonBenji Blue
 Färgelanda RK 3
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr KM Klass för privatryttare Ponny Lätt B:1 Kategori B + C + D Preliminär
10 anmälda
Tävlingsledare: Marianne Göthberg
Domare C: Barbro Andreasson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Frida AxelssonKeaton
 Färgelanda RK 17
2Michelle LindhéSnowman
 Färgelanda RKOkänd6
3Sanna NilssonChivas
 Färgelanda RK 14
4Frida HanssonPia IV
 Färgelanda RKHivo 377 - Finn 16910
5Maria PetterssonTamara
 Färgelanda RKOkänd2
6Caroline GustafssonBrumbina
 Färgelanda RK 4
7Ellinor EdellPagan
 Färgelanda RK 7
8Linda HanssonPippi Vitstrump
 Färgelanda RKJutard - Hivo11
9Frida AxelssonAlice
 Färgelanda RK 9
10Michelle LindhéLojstas Bam Bam
 Färgelanda RKKanel - Ponte5
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt C:1 för Häst och Ponny Kategori D + H Preliminär
3 anmälda
Tävlingsledare: Marianne Göthberg
Domare C: Barbro Andreasson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Ellinor EdellPagan
 Färgelanda RK 7
2Ellinor JohanssonCorint
 Färgelanda RK 15
3Malinda JohanssonBenji Blue
 Färgelanda RK 3
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Häst Ryttartest inl. klass (4 ryttare) Preliminär
4 anmälda
Tävlingsledare: Marianne Göthberg
Domare C: Barbro Andreasson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Cecilia DirsäterTotte
 Färgelanda RK 27
2Linda GustavssonPontiac
 Färgelanda RK 26
3Julia AxelssonLarousse
 Färgelanda RKShaftesbury - Rebell Fortuna22
4Malin UddTotte
 Färgelanda RK 18
 
till toppen

Klass 6 - Dressyr Ponny Ryttartest inl. klass (4 ryttare) Kategori B + C + D Preliminär
6 anmälda
Domare C: Barbro Andreasson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Caroline GustafssonSandic
 Färgelanda RK 21
2Clara GustavssonSilas
 Färgelanda RK 24
3Pernilla NymanLizzie
 Färgelanda RK 19
4Linda GustavssonZelene
 Färgelanda RK 23
5Elin KoresPrinsen
 Färgelanda RK 25
6Gabriella FribergSandic
 Färgelanda RK 20
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport