Färgelanda RK 2009-05-30
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-05-30 kl. 13:05
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 3 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
7 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: BengtÅke Andersson
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Jennie AugustssonAlsace   
 Norra Älvsborgs RK 456,10  
2Jennifer BergströmKalma D   
 Färgelanda RKCupido - Animo856,84  
 
3Karin NilssonSir Lancelot   
 Vänersborgs RFMagritte - Royal Conductor xx1258,10  
4Camilla JohanssonCharley   
 Vänersborgs RFSenang Hati xx - Glidawn Diamond1259,00  
5Maria BrunbergMB Starlight   
 Norra Älvsborgs RKAdamo - Merrie Mosega2496,43  
6Malin SundbergCragganmore   
 Bohusläns HSK Ute.   
 Sofia RoosCindyrella   
 Vänersborgs RFSydenham Asquith - Halinka    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: BengtÅke Andersson
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Fanny LyckmanCruzeiro de Vil  
 Skaraortens RFSanta Cruz VDL - Cortus566,30
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
18 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: BengtÅke Andersson
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Jennie AugustssonAlsace   
 Norra Älvsborgs RK 059,14031,00
2Jessica WinnerstadMagic Moment   
 Uddevalla RFChess 880 - Strauss 689057,90031,14
3Jennifer BergströmKalma D   
 Färgelanda RKCupido - Animo062,07031,54
4Martina BrobergWinerva   
 Nuntorp HSKWenrico - Loriot060,14035,51
 
5Anne EkbergRiccardo   
 Eds RSRacot - Furidant059,56036,68
6Karin NilssonSir Lancelot   
 Vänersborgs RFMagritte - Royal Conductor xx064,48038,04
7Helen SörqvistCoolman   
 Trossnäs FKEverest - Malinowsky457,92  
8Camilla JohanssonCharley   
 Vänersborgs RFSenang Hati xx - Glidawn Diamond458,39  
9Karin JohannessonFalacko   
 Stenungsunds RKFalleur - Neapel461,90  
10Sofia DahlbomQuerida   
 Trollhättans SRLevantos II - Ganesco462,14  
11Maria BrunbergMB Starlight   
 Norra Älvsborgs RKAdamo - Merrie Mosega23107,56  
12Jenny-Anne HallgrenEnya (66) (SWB)   
 Trollhättans FKEmmerton - AnartUte.   
12Susann GamalielssonHennessy   
 Uddevalla RFConcarneau - OkändUte.   
12Malin SundbergCragganmore   
 Bohusläns HSK Ute.   
 Malin RasmussonParlaments   
 Kongahälla RSPedro - Ritms    
 Nathalie ÖgrenFigaro   
 Varbergs RKIowa - jasper    
 Marlene BorbosMonte Cillo   
 Munkedals RKokänd - okänd    
 Sofia RoosCindyrella   
 Vänersborgs RFSydenham Asquith - Halinka    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
6 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: BengtÅke Andersson
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Fanny LyckmanCruzeiro de Vil  
 Skaraortens RFSanta Cruz VDL - Cortus065,00
2Jessica SundenZimba (F. 3) (SWB)  
 Eds RSRobbin - Elizar459,50
 
3Kajsa LöfquistNice Nicole (SWB)  
 Färgelanda RKRoderik - Ralmé Z775,59
4Hanna NorrmanCaisa Cavat (SWB)  
 Nuntorp HSKCardento - Koncerz xx1679,50
5Amanda NordhFelicita MG  
 Trollhättans SRPerkunas II - Chorej2690,40
 Elvira HenningssonQueen's Toxica  
 Uddevalla RFCardento - Junker  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round
28 anmälda, 25 startande, 8 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: BengtÅke Andersson
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Annika KarlssonGrafits  
 Vänersborgs RF 072,00
1Elvira HenningssonQueen's Toxica  
 Uddevalla RFCardento - Junker066,00
1Anne EkbergRiccardo  
 Eds RSRacot - Furidant070,00
1Susanne KarlssonMaika  
 Tanums RidklubbMontender - Polygraf071,00
1Jessica WinnerstadMagic Moment  
 Uddevalla RFChess 880 - Strauss 689064,00
1Sofia DahlbomQuerida  
 Trollhättans SRLevantos II - Ganesco074,00
1Amanda NordhFelicita MG  
 Trollhättans SRPerkunas II - Chorej064,50
1Carina Morell-LarsenTea-After Eight (SWB)  
 Uddevalla RFLipton - Lyphaizia xx072,00
 
9Jessica SundenZimba (F. 3) (SWB)  
 Eds RSRobbin - Elizar178,00
10Marlene BorbosMonte Cillo  
 Munkedals RKokänd - okänd474,00
10Helen SörqvistCoolman  
 Trossnäs FKEverest - Malinowsky472,00
12Karin JohannessonFalacko  
 Stenungsunds RKFalleur - Neapel874,00
12Erika AnderssonBorssenQuintin San (SWB)  
 Nuntorp HSKQuite Easy - Modesto889,00
12Martina PeterssonBelmondo  
 Färgelanda RK 869,00
15Martina PeterssonBelmondo  
 Färgelanda RK 1897,00
15Kajsa LöfquistNice Nicole (SWB)  
 Färgelanda RKRoderik - Ralmé Z18113,00
17Carina Morell-LarsenTea-After Eight (SWB)  
 Uddevalla RFLipton - Lyphaizia xxUte. 
17Erika AnderssonBorssenQuintin San (SWB)  
 Nuntorp HSKQuite Easy - ModestoUte. 
17Hanna JanssonWizzel (SWB)  
 Färgelanda RKWarrigall - LabradorUte. 
17Katrin SvenssonKlöver Ess F (SWB)  
 Trollhättans SRRobin Z - DutchboyUte. 
17Jenny-Anne HallgrenCaprise (SWB)  
 Trollhättans FKCathageno - Little BoyUte. 
17Susann GamalielssonHennessy  
 Uddevalla RFConcarneau - OkändUte. 
17Hanna JanssonWizzel (SWB)  
 Färgelanda RKWarrigall - LabradorUte. 
17Jenny-Anne HallgrenCaprise (SWB)  
 Trollhättans FKCathageno - Little BoyUte. 
17Hanna NorrmanCaisa Cavat (SWB)  
 Nuntorp HSKCardento - Koncerz xxUte. 
 Madelene KarlssonClipperton  
 Trollhättans FKAston - Royal Z II  
 Martina BrobergWinerva  
 Nuntorp HSKWenrico - Loriot  
 Malin RasmussonParlaments  
 Kongahälla RSPedro - Ritms  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport