Färgelanda RK 2009-08-30
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-09-24 kl. 14:48
Klass 1 - Hoppning Lätt C bed. A:1a Lag Kategori B + C + D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 3 - Hoppning Individuell start för lagklassen Lätt C bed. A:1a Kategori B Avd. A
Klass 3 - Hoppning Individuell start för lagklassen Lätt C bed. A:1a Kategori C Avd. A
Klass 3 - Hoppning Individuell start för lagklassen Lätt C bed. A:1a Kategori C Avd. B
Klass 3 - Hoppning Individuell start för lagklassen Lätt C bed. A:1a Kategori D Avd. A
Klass 3 - Hoppning Individuell start för lagklassen Lätt C bed. A:1a Kategori D Avd. B

Klass 1 - Hoppning Lätt C bed. A:1a Lag Preliminär
12 startande lag
Hoppdomare: Anna Hess
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsUppfödareLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Ale-Jennylunds RKLag 10157,12081,34
 Erica Wessberg
 
 Emmy WessbergBlack and White057,25026,68 
 Alexandra KarlssonPontus Pirat053,96030,51 
 Lowisa RidderskärSurprise048,32024,15 
 Hanna LanderbergCaven054,84030,68 
2Trollhättans SRLag 20177,53087,78
 Cecilia Brunius
 
 Karolin AxgärdeCarrigan059,08027,12 
 Cassandra JohanssonAnells Amulett24107,09441,87 
 Jennifer AxelssonMunsboro Little Grey056,94026,42 
 Linn J : son - ZitteJasmin061,51034,24 
3Lilla Edets RKLag 20164,71485,47
 Pia Tollesson
 
 Amanda PalmIrish Cream054,23027,77 
 Cecilia HolmdahlAlexander053,65427,32 
 Victoria TollessonTrixie056,833161,21 
 Lydia Lindén ErikssonQueen869,56030,38 
4Färgelanda RKLag 10157,2514107,96
 Yvonne Andersson
 
 Michelle LindhéLojstas Bam Bam052,655147,00 
 Linda HanssonPippi Vitstrump055,65028,92 
 Rebecka JohansenQueen River053,53030,17 
 Frida HanssonTosca051,071448,87 
5Nuntorp HSKLag 10163,6128115,46
 Linda Olsson
 
 Caroline NilssonFunlight Freja055,73026,63 
 Jennifer EdmanMoonlight054,29434,78 
 Lisa SörqvistRiscal053,592454,05 
6Lilla Edets RKLag 14155,83  
 Pia Tollesson
 
 Victoria TollessonTinkerbelle056,62   
 Belinda HenrikssonCarneval Night051,57   
 Emelie MartinssonBlack Bess447,64   
 Nathalie WesslingPrins Achra Vaumirpa851,62   
7Trollhättans SRLag 14160,73  
 Cecilia Brunius
 
 Karolin AxgärdeNapoleon II050,91   
 Caroline SkogsbergRonja060,77   
 Sofia GuterstamTomtebos Kajal473,51   
 Jennifer LundbergEsse Eros449,05   
8Melleruds RKLag 14167,67  
 Malin Sterner
 
 Johanna AnderssonNorrholms Buttercup054,04   
 Linn EdénHero052,10   
 Petra AnderssonLidens Alfa Romeo4476,00   
 Felicia BergströmKvidenStella 586461,53   
9Norra Älvsborgs RKLag 14188,92  
 Hanna Nordqvist
 
 Frida StammTrollskogens Triumf055,51   
 Veronika MagnussonÅbackens Dry Martini059,55   
 Amanda LjunggrenLucky473,86   
 Anna BertilssonLiberty Lily858,51   
10Vänersborgs RFLag 18170,49  
 Joel Sandkvist
 
 Erika NorrmanGun´s Kid056,50   
 Hanna HilleforsWhite Satin056,47   
 Lina SandkvistSHAFTS DEL BOY857,52   
 Tilda FrisellMr Charlie4476,00   
11Nuntorp HSKLag 220206,2  
 Linda Olsson
 
 Annelie AnderssonGrace044,69   
 Annie NilssonJoie4476,00   
 Linnea OlssonFigaro1584,22   
 Malin NilssonPrincess Leia577,29   
12Trollhättans FKLag 141236,66  
 Christina Settung
 
 Hanna MandingerCindy453,42   
 Moa QvistLady2089,96   
 Jessica Settung JohanssonGlancerdin Deryn1793,28   
 Malin FahlbergTinto4476,00   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
14 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: Anna Hess
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Linda HanssonPippi Vitstrump   
 Färgelanda RKJutard - Hivo044,78020,00
2Emmy WessbergBlack and White   
 Ale-Jennylunds RKOkänd - Okänd043,84022,64
3Amanda PalmIrish Cream   
 Lilla Edets RKOkänd046,33022,91
 
4Hanna SamuelssonOboy   
 Lilla Edets RK 050,40022,93
5Lowisa RidderskärSurprise   
 Ale-Jennylunds RKCaliph - Athos050,38023,18
6Michelle LindhéLojstas Bam Bam   
 Färgelanda RKKanel - Ponte048,36028,69
7Sofia GuterstamTomtebos Kajal   
 Trollhättans SRTaktik G - Kajak041,45030,75
8Sara HerrströmLarma Eros   
 Skaftö RidklubbMustang050,10246,91
9Alexandra KarlssonPontus Pirat   
 Ale-Jennylunds RKCarolinas Foxglove - Cawdor Rhys040,44423,49
10Frida StammTrollskogens Triumf   
 Norra Älvsborgs RKTaras Thunder RD 8 - Springs Nougat RD 2044,95646,29
11Ida JohanssonPonnyranchens Isabella   
 Färgelanda RKporter - ernst springfältUte.   
 Lova SundquistTwyford Cress   
 Melleruds RKScrafton Nightowl - Twyford Game Cock    
 Annie StålhandskeMy Blezzie   
 Trollhättans SROkänd - Okänd    
 Ellen WijkmarkFagerslätts Jum Jum   
 Uddevalla RFTwyford My Man - Ekbäckens Moonbean    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B Preliminär
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: Anna Hess
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Hannah OlssonIsak II  
 Skaftö RidklubbOdinsal Eskapad - Stoatley Pride II2088,57
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
31 anmälda, 29 startande, 8 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: Anna Hess
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Jennifer AxelssonMunsboro Little Grey   
 Trollhättans SROkänd - Okänd043,46020,92
2Elin OlssonRed Dylan   
 Lilla Edets RKokänd - okänd043,66021,20
3Belinda HenrikssonRocky 978   
 Lilla Edets RKOkänd043,56021,23
4Amanda WallgrenEsse Gobie Paintbox RNF 2448   
 Nuntorp HSKWilloway Goldigger RNF - Silverlea Buckskin RNF050,70021,87
5Erika NorrmanGun´s Kid   
 Vänersborgs RFGun´s Firecracker - Ekbäckens Krumelur046,05021,97
6Frida HanssonTosca   
 Färgelanda RKBelmondo RNF - Pontus RNF045,71022,21
7Belinda HenrikssonCarneval Night   
 Lilla Edets RKOkänd - Okänd041,43022,35
8Hanna MandingerCindy   
 Trollhättans FKBuck RNF - Xandino RNF045,05022,50
 
9Johanna AnderssonNorrholms Buttercup   
 Melleruds RKOkänd - Okänd040,79022,63
10Annelie AnderssonGrace   
 Nuntorp HSK 032,48023,50
11Caroline NilssonFunlight Freja   
 Nuntorp HSKOkänd043,08025,25
12Michelle LindhéSnowman   
 Färgelanda RKOkänd032,99026,05
13Sanna BengtssonBlack Label   
 Ale-Jennylunds RKOkänd046,60026,69
14Moa QvistLady   
 Trollhättans FK 048,66026,97
15Karolin AxgärdeCarrigan   
 Trollhättans SROkänd049,11027,32
16Linnea OlssonFigaro   
 Nuntorp HSKokänd - okänd038,25027,83
17Veronika MagnussonÅbackens Dry Martini   
 Norra Älvsborgs RKValentin Bell RNF 112 - Leede´s Boy RNF 16049,11028,15
18Caroline HögbergT Asterix   
 Nuntorp HSKParcival - Leandro040,43030,64
19Jennifer EdmanMoonlight   
 Nuntorp HSKOkänd - Okänd043,49431,13
20Rebecka JohansenQueen River   
 Färgelanda RKPrince River xx041,62432,29
21Jennifer KarlssonShaitan 8   
 Ale-Jennylunds RKOkänd047,29433,13
23Cassandra JohanssonAnells Amulett   
 Trollhättans SRLunna Lyckans Tacado - Gandhi446,42  
24Lydia Lindén ErikssonLegends Anastasia   
 Lilla Edets RKÖxenholm Mango RC - Pommac RC452,29  
25Caroline SkogsbergRonja   
 Trollhättans SRLane Coart - okänd456,17  
26Victoria TollessonTinkerbelle   
 Lilla Edets RKOkänd562,54  
27Cecilia HolmdahlAlexander   
 Lilla Edets RKOkänd1360,15  
28Annie NilssonJoie   
 Nuntorp HSKOkänd1984,18  
29Amanda LjunggrenLucky   
 Norra Älvsborgs RKOkänd - Okänd1986,56  
 Karolin AxgärdeNapoleon II   
 Trollhättans SRFinal Request - Zanzibar    
 Rebecka BlomqvistSträtes Ramson   
 Uddevalla RFSilverlea Rambo RNF - Robin RNF    
 Alexandra ElmängSunwater Lady   
 Ale-Jennylunds RKSäbys Dixi - Ballestero    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: Anna Hess
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Sanna VikströmSörängens Safir  
 Uddevalla RFStackarps Pablo RNF 158 - Horsemosens Charlie Brown049,05
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
23 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: Anna Hess
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Lydia Lindén ErikssonQueen   
 Lilla Edets RKOkänd - Okänd050,43025,54
2Jennifer LundbergEsse Eros   
 Trollhättans SREloge - Silverlea Buckskin040,38025,85
3Malin NilssonPrincess Leia   
 Nuntorp HSK 045,45025,87
4Hanna LanderbergCaven   
 Ale-Jennylunds RKOkänd042,62026,79
5Micaela HecktorKillberry Rasaer   
 Nuntorp HSKOkänd037,05027,49
6Linn EdénHero   
 Melleruds RKOkänd042,39028,87
 
7Jennifer HögbergOliver Twist II   
 Nuntorp HSKFredriksbergs Esa - Värends Pedro043,83029,87
8Nathalie WesslingPrins Achra Vaumirpa   
 Lilla Edets RKPrins Abdullah Nomar - Magister039,45422,12
9Felicia BergströmKvidenStella 586   
 Melleruds RK 046,38426,66
10Lisa SörqvistRiscal   
 Nuntorp HSKKamillo av Haga RC 39 - Cordo043,80427,45
11Emelie MartinssonBlack Bess   
 Lilla Edets RKOkänd - Okänd039,32438,28
12Lina SandkvistSHAFTS DEL BOY   
 Vänersborgs RFOKÄND - OKÄND444,15  
13Hanna HilleforsWhite Satin   
 Vänersborgs RF 446,79  
14Victoria TollessonTrixie   
 Lilla Edets RKOkänd448,44  
15Malin FahlbergTinto   
 Trollhättans FK 457,46  
16Kristin EinarssonScaldias Doreen   
 Bohusläns HSKHoppenhofs Vivaldi - Molenaars Golden King561,88  
17Jessica Settung JohanssonGlancerdin Deryn   
 Trollhättans FKPantygronw - Horeb Tirion562,71  
18Tilda FrisellMr Charlie   
 Vänersborgs RF 2595,45  
19Sandra OlssonIsidor   
 Lilla Edets RKOkänd - OkändUte.   
19Petra AnderssonLidens Alfa Romeo   
 Melleruds RKHagens Jaguar RC - Clifden Wind RCUte.   
19Ellinor EdellPagan   
 Färgelanda RKSamos - CelowyUte.   
 Cecilia HolmdahlET Radicle   
 Lilla Edets RKOkänd - Okänd    
 Linn J : son - ZitteJasmin   
 Trollhättans SRKashmir Gunnihus    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: Anna Hess
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Frida AxelssonLILL-ALICE  
 Färgelanda RK 1986,75
2Linn KihlstrandLinus  
 Tanums RidklubbOkänd - okändUte. 
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Individuell start för lagklassen Lätt C bed. A:1a Kategori B Avd. A Preliminär
12 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: Anna Hess
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Lowisa RidderskärSurprise   
 Ale-Jennylunds RKCaliph - Athos048,32024,15
2Emmy WessbergBlack and White   
 Ale-Jennylunds RKOkänd - Okänd057,25026,68
3Amanda PalmIrish Cream   
 Lilla Edets RKOkänd054,23027,77
 
4Hanna SamuelssonOboy   
 Lilla Edets RK 060,19027,85
5Linda HanssonPippi Vitstrump   
 Färgelanda RKJutard - Hivo055,65028,92
6Alexandra KarlssonPontus Pirat   
 Ale-Jennylunds RKCarolinas Foxglove - Cawdor Rhys053,96030,51
7Frida StammTrollskogens Triumf   
 Norra Älvsborgs RKTaras Thunder RD 8 - Springs Nougat RD 2055,51Utg. 
7Michelle LindhéLojstas Bam Bam   
 Färgelanda RKKanel - Ponte052,65Utg. 
9Sofia GuterstamTomtebos Kajal   
 Trollhättans SRTaktik G - Kajak473,51  
10Ida JohanssonPonnyranchens Isabella   
 Färgelanda RKporter - ernst springfältUte.   
 Lova SundquistTwyford Cress   
 Melleruds RKScrafton Nightowl - Twyford Game Cock    
 Annie StålhandskeMy Blezzie   
 Trollhättans SROkänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Individuell start för lagklassen Lätt C bed. A:1a Kategori C Avd. A Preliminär
30 anmälda, 28 startande, 7 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: Anna Hess
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Karolin AxgärdeNapoleon II   
 Trollhättans SRFinal Request - Zanzibar050,91025,57
2Erika NorrmanGun´s Kid   
 Vänersborgs RFGun´s Firecracker - Ekbäckens Krumelur056,50025,71
3Johanna AnderssonNorrholms Buttercup   
 Melleruds RKOkänd - Okänd054,04025,81
4Belinda HenrikssonCarneval Night   
 Lilla Edets RKOkänd - Okänd051,57025,96
5Jennifer AxelssonMunsboro Little Grey   
 Trollhättans SROkänd - Okänd056,94026,42
6Michelle LindhéSnowman   
 Färgelanda RKOkänd045,50026,51
7Caroline NilssonFunlight Freja   
 Nuntorp HSKOkänd055,73026,63
 
8Karolin AxgärdeCarrigan   
 Trollhättans SROkänd059,08027,12
9Rebecka JohansenQueen River   
 Färgelanda RKPrince River xx053,53030,17
10Caroline SkogsbergRonja   
 Trollhättans SRLane Coart - okänd060,77030,21
11Alexandra ElmängSunwater Lady   
 Ale-Jennylunds RKSäbys Dixi - Ballestero059,59031,03
12Annelie AnderssonGrace   
 Nuntorp HSK 044,69425,39
13Cecilia HolmdahlAlexander   
 Lilla Edets RKOkänd053,65427,32
14Amanda WallgrenEsse Gobie Paintbox RNF 2448   
 Nuntorp HSKWilloway Goldigger RNF - Silverlea Buckskin RNF059,32432,82
15Jennifer EdmanMoonlight   
 Nuntorp HSKOkänd - Okänd054,29434,78
16Veronika MagnussonÅbackens Dry Martini   
 Norra Älvsborgs RKValentin Bell RNF 112 - Leede´s Boy RNF 16059,55842,55
17Frida HanssonTosca   
 Färgelanda RKBelmondo RNF - Pontus RNF051,071448,87
18Victoria TollessonTinkerbelle   
 Lilla Edets RKOkänd056,622963,11
19Hanna MandingerCindy   
 Trollhättans FKBuck RNF - Xandino RNF453,42  
20Lydia Lindén ErikssonLegends Anastasia   
 Lilla Edets RKÖxenholm Mango RC - Pommac RC462,00  
21Elin OlssonRed Dylan   
 Lilla Edets RKokänd - okänd464,94  
22Belinda HenrikssonRocky 978   
 Lilla Edets RKOkänd468,54  
23Sanna BengtssonBlack Label   
 Ale-Jennylunds RKOkänd469,51  
24Amanda LjunggrenLucky   
 Norra Älvsborgs RKOkänd - Okänd473,86  
25Linnea OlssonFigaro   
 Nuntorp HSKokänd - okänd1884,22  
26Moa QvistLady   
 Trollhättans FK 2489,96  
27Cassandra JohanssonAnells Amulett   
 Trollhättans SRLunna Lyckans Tacado - Gandhi32107,09  
28Annie NilssonJoie   
 Nuntorp HSKOkändUte.   
 Rebecka BlomqvistSträtes Ramson   
 Uddevalla RFSilverlea Rambo RNF - Robin RNF    
 Caroline HögbergT Asterix   
 Nuntorp HSKParcival - Leandro    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: Anna Hess
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Sanna VikströmSörängens Safir  
 Uddevalla RFStackarps Pablo RNF 158 - Horsemosens Charlie Brown062,66
2Jennifer KarlssonShaitan 8  
 Ale-Jennylunds RKOkändUtg. 
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Individuell start för lagklassen Lätt C bed. A:1a Kategori D Avd. A Preliminär
23 anmälda, 22 startande, 6 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: Anna Hess
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Linn EdénHero   
 Melleruds RKOkänd052,10027,92
2Hanna LanderbergCaven   
 Ale-Jennylunds RKOkänd054,84030,68
3Hanna HilleforsWhite Satin   
 Vänersborgs RF 056,47032,07
4Linn J : son - ZitteJasmin   
 Trollhättans SRKashmir Gunnihus061,51034,24
5Lisa SörqvistRiscal   
 Nuntorp HSKKamillo av Haga RC 39 - Cordo053,592454,05
6Victoria TollessonTrixie   
 Lilla Edets RKOkänd056,833161,21
 
7Emelie MartinssonBlack Bess   
 Lilla Edets RKOkänd - Okänd447,64  
8Jennifer LundbergEsse Eros   
 Trollhättans SREloge - Silverlea Buckskin449,05  
9Micaela HecktorKillberry Rasaer   
 Nuntorp HSKOkänd461,47  
10Felicia BergströmKvidenStella 586   
 Melleruds RK 461,53  
11Malin NilssonPrincess Leia   
 Nuntorp HSK 577,29  
12Nathalie WesslingPrins Achra Vaumirpa   
 Lilla Edets RKPrins Abdullah Nomar - Magister851,62  
13Lina SandkvistSHAFTS DEL BOY   
 Vänersborgs RFOKÄND - OKÄND857,52  
14Anna BertilssonLiberty Lily   
 Norra Älvsborgs RKokänd - okänd868,51  
15Sandra OlssonIsidor   
 Lilla Edets RKOkänd - Okänd872,36  
16Lydia Lindén ErikssonQueen   
 Lilla Edets RKOkänd - Okänd1269,56  
17Ellinor EdellPagan   
 Färgelanda RKSamos - Celowy1482,13  
18Jessica Settung JohanssonGlancerdin Deryn   
 Trollhättans FKPantygronw - Horeb Tirion1793,28  
19Kristin EinarssonScaldias Doreen   
 Bohusläns HSKHoppenhofs Vivaldi - Molenaars Golden KingUte.   
19Petra AnderssonLidens Alfa Romeo   
 Melleruds RKHagens Jaguar RC - Clifden Wind RCUte.   
19Tilda FrisellMr Charlie   
 Vänersborgs RF Ute.   
19Malin FahlbergTinto   
 Trollhättans FK Ute.   
 Cecilia HolmdahlET Radicle   
 Lilla Edets RKOkänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: Anna Hess
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Linn KihlstrandLinus  
 Tanums RidklubbOkänd - okändUte. 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport