Färgelanda RK 2009-08-09
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-08-10 kl. 17:11
Klass 4 - Dressyr Medelsvår B:2
Klass 5 - Dressyr Lätt A:6
Klass 6 - Dressyr Lätt B:2

Klass 4 - Dressyr Medelsvår B:2
25 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Speaker: Agneta Kores
Domare C: Anki Tifelt
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Martina WikströmWellington 29929969,535
 Torslanda RKGazpon 740 - Burggraaf 6451 
2Christina KarlssonRameur 29729769,070
 Kungsbacka RKRawage Quintus - Ibikus2 
3Christina KarlssonMuscadet 29429468,372
 Kungsbacka RKAmiral - Martini3 
4Anna JarnaldJestis Acteur 29029067,442
 Trollhättans FKAkinos - Alibi4 
5Kerstin EkmanHakeVena Kirchoff 28228265,581
 Kungsbacka RKokänd - okänd5 
 
6Charlotte JigmyrLonnie Boy 27827864,651
 Gunnesby HSKBeach Boy - Steinbeck6 
7Anna JarnaldMögelholts Obsession 27627664,186
 Trollhättans FKOkänd - Okänd7 
8Emelie AnderssonGoliat 26926962,558
 Trollhättans FKBellini - Goldgraf8 
9Sofia OlbackeGauness 26426461,395
 Säffle RidklubbGauguin de Lully - Hertigen9 
10Marianne Höglind BjörkVilja 26226260,930
 Lysekils RFWetano - D-Day10 
10Sandra Sjöberg MillingenDakar Khan 26226260,930
 Lysekils RFDonnerwerther - Blue Hors Romancier10 
12Emma ToppTesurla Birkelund 26126160,698
 Trollhättans SRUrprinz - Thor12 
13Sofia AlfredssonBilbo 25725759,767
 Gunnesby HSKGranit - Illum13 
14Sofia CarrwikCoccinelle 25625659,535
 Tjörns RidklubbStrauss - Jaguar14 
15Ann-Sofi WestlundGhazni 25525559,302
 Nuntorp HSKVivaldi - Partisan15 
16Carina BelfrageMorrison 23423454,419
 Uddevalla RFMajim G - Mowgli16 
17Marianne GöthbergYamaica 23323354,186
 Färgelanda RKTamburin - Jaguar17 
18Johanna KarlssonPhewe  0 
 Marks RidklubbWarsteiner - Stanford  
 Lena LindgrenDonovan    
 Loo RFDon Primero - Zephyr  
 Katarina BjermanKardemumma    
 Stenungsunds RKRegazzoni - Bonaparte  
 Camilla OlssonPoseidon    
 Stenungsunds RKDon Primero - Krius xx  
 Charlotte KvistMiss Future    
 Färgelanda RKGood Future - Maraton  
 Anitha JulenIl Greco    
 Kungsbacka RKGigolo - Kaliber  
 Maria EnanderDelphi    
 Marks RidklubbDe Niro - Prince Thatch xx  
 Karin EdgrenDi Caprio MB    
 Fryksdalens RSD-Day - Alibi  
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Lätt A:6
22 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Speaker: Agneta Kores
Domare C: Cecilia Vonasek
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Kerstin EkmanHakeVena Kirchoff 30130170,000
 Kungsbacka RKokänd - okänd1 
2Johanna KarlssonMrs C Softy 29929969,535
 Essunga RFBriar - Gasendi2 
3Christina KarlssonMuscadet 29929969,535
 Kungsbacka RKAmiral - Martini2 
4Charlotte JigmyrLonnie Boy 29429468,372
 Gunnesby HSKBeach Boy - Steinbeck4 
5Sofia OlbackeGauness 28928967,209
 Säffle RidklubbGauguin de Lully - Hertigen5 
 
6Christina KarlssonRameur 28728766,744
 Kungsbacka RKRawage Quintus - Ibikus6 
6Sandra Sjöberg MillingenDakar Khan 28728766,744
 Lysekils RFDonnerwerther - Blue Hors Romancier6 
8Marianne Höglind BjörkVilja 28328365,814
 Lysekils RFWetano - D-Day8 
9Johanna KarlssonPhewe 28128165,349
 Marks RidklubbWarsteiner - Stanford9 
10Emma ToppTesurla Birkelund 27827864,651
 Trollhättans SRUrprinz - Thor10 
11Ida SandénJulius Caesar 27627664,186
 PlönningeryttarnaRavell (SWB) - D-Day11 
12Johanna KarlssonPleasure 27527563,953
 Essunga RFDe la Gardie - Nocturne12 
13Sofia CarrwikCoccinelle 26726762,093
 Tjörns RidklubbStrauss - Jaguar13 
14Sofia AlfredssonBilbo 26526561,628
 Gunnesby HSKGranit - Illum14 
15Rebecka ForsDay Court 25125158,372
 Melleruds RKCortus - Dammen15 
16Brit HoelDaydon 24924957,907
 Gunnesby HSKD-Day - Maraton16 
17Lena LindgrenDonovan 24824857,674
 Loo RFDon Primero - Zephyr17 
18Marianne GöthbergYamaica 23923955,581
 Färgelanda RKTamburin - Jaguar18 
 Katarina BjermanKardemumma    
 Stenungsunds RKRegazzoni - Bonaparte  
 Karin EdgrenDi Caprio MB    
 Fryksdalens RSD-Day - Alibi  
 Anitha JulenIl Greco    
 Kungsbacka RKGigolo - Kaliber  
 Maria EnanderDelphi    
 Marks RidklubbDe Niro - Prince Thatch xx  
 
till toppen

Klass 6 - Dressyr Lätt B:2
14 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Speaker: Agneta Kores
Domare C: Cecilia Vonasek
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Liselotte RosénWalk of Fame 20520568,333
 Kungsbacka RKWolkenstein II - Donnerhall1 
2Marina AnderssonAerbello 20320367,667
 Trollhättans FKAerline H 949 - Gassendi 4222 
3Rebecka ForsDay Court 19719765,667
 Melleruds RKCortus - Dammen3 
 
4Susann GamalielssonHennessy 18918963,000
 Uddevalla RFConcarneau - Okänd4 
5Susanne SvenssonAquileia 18518561,667
 Tjörns RidklubbAkribori - Guinness5 
6Maria PetterssonAllison 18418461,333
 Färgelanda RKAkribori - Mowgli6 
7Ida SandénJulius Caesar 18318361,000
 PlönningeryttarnaRavell (SWB) - D-Day7 
8Anita BlomKergona 18118160,333
 Eds RSKaston - Georgin8 
9Carina LarssonAtlas 18018060,000
 Färgelanda RKAkribori - Pontus9 
9Marianne GöthbergTahiti 18018060,000
 Färgelanda RKTamburin - Jaguar9 
11Maria KampevallLook at Me 17017056,667
 Nuntorp HSKFontana - Martini11 
12Annika WilssonSunny Day 16216254,000
 Färgelanda RKOkänd12 
 Anki BragdHerta    
 Skaraortens RFBlue Hors Hertug - Epson  
 Sofia OlbackeWhatver    
 Säffle Ridklubb   
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport