Färgelanda RK 2009-08-08
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-08-09 kl. 00:09
Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori B + C + D
Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B + C
Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C + D

Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori B + C + D
12 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Speaker: Agneta Kores
Domare C: Nina Persson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Sara AxelssonGolden Sunshine 23823862,632
 Gibberöd RSokänd1 
2Maria PetterssonTamara 23723762,368
 Färgelanda RKOkänd2 
3Johanna HolmSunnys Teddy Boy 23223261,053
 Grevagårdens RFCarsimirsborgs Avocado - Xandino3 
 
4Evelina JohanssonTic Tac 23023060,526
 Trollhättans SRCountach Campbell RC - Pommac RC4 
5Sofia GenneMahjong 22722759,737
 Ljungskile RKMahorka - Expo5 
6Frida HenningssonBaccus 22622659,474
 Spekeröds RKStuifakkers Chiro - Heoldda Escort6 
6Frida KarlssonCleo II 22622659,474
 Ljungskile RKAlladin - Uplands Bronze RW6 
8Maria AnderssonBörsgårds Lipton 21621656,842
 Ale-Jennylunds RKKällstorps Curry - Prinsen8 
9Sara AxelssonMerania 20620654,211
 Gibberöd RSNeron - Wendelinus van de Schafferden9 
10Emelie PetterssonBlacky 19819852,105
 Kongahälla RSOkänd10 
11Hanna FoglerMandelman 19519551,316
 Torslanda RKEkelunds Jim RWR - Chester RW11 
 Emma GunnarssonTamino II    
 Valsängs RFMyrens Wilbur - Rolls Royce  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B + C
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Speaker: Agneta Kores
Domare C: Nina Persson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Evelina JohanssonTic Tac 25625667,368
 Trollhättans SRCountach Campbell RC - Pommac RC1 
2Karin NordströmRip´s Joyride 25525567,105
 Melleruds RKWilloway Goldigger RNF - Debut De la Vie RNF2 
3Sara AxelssonGolden Sunshine 25125166,053
 Gibberöd RSokänd3 
 
4Johanna HolmSunnys Teddy Boy 24924965,526
 Grevagårdens RFCarsimirsborgs Avocado - Xandino4 
5Sara AxelssonMerania 24724765,000
 Gibberöd RSNeron - Wendelinus van de Schafferden5 
5Frida HenningssonEchnaton 24724765,000
 Spekeröds RKCortus 920 - Coed Coch Nobl5 
7Maria AnderssonBörsgårds Lipton 24624664,737
 Ale-Jennylunds RKKällstorps Curry - Prinsen7 
8Frida HenningssonBaccus 24224263,684
 Spekeröds RKStuifakkers Chiro - Heoldda Escort8 
9Frida KarlssonCleo II 23623662,105
 Ljungskile RKAlladin - Uplands Bronze RW9 
10Hanna FoglerMandelman 23223261,053
 Torslanda RKEkelunds Jim RWR - Chester RW10 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Speaker: Agneta Kores
Domare C: Nina Persson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Linda JacobssonTornado II 26426469,474
 Kongahälla RSNice N Easy - Värnbergs Orion1 
2Maria PetterssonTamara 24924965,526
 Färgelanda RKOkänd2 
 
3Sofia GenneMahjong 24324363,947
 Ljungskile RKMahorka - Expo3 
4Lisa RelfsonPegasus 23423461,579
 Göteborgs FKOkänd - okänd4 
5Moa QvistBallantine 21421456,316
 Trollhättans FKOkänd5 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C + D
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Speaker: Agneta Kores
Domare C: Nina Persson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Frida HenningssonEchnaton 20020068,966
 Spekeröds RKCortus 920 - Coed Coch Nobl1 
2Karin NordströmRip´s Joyride 19719767,931
 Melleruds RKWilloway Goldigger RNF - Debut De la Vie RNF2 
 
3Linda JacobssonTornado II 19619667,586
 Kongahälla RSNice N Easy - Värnbergs Orion3 
4Lisa RelfsonPegasus 18618664,138
 Göteborgs FKOkänd - okänd4 
5Moa QvistBallantine 17917961,724
 Trollhättans FKOkänd5 
6Henrika BergerBon Appetit 17017058,621
 Eds RSOkänd - Okänd6 
7Emelie PetterssonBlacky 16416456,552
 Kongahälla RSOkänd7 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport