Färgelanda RK 2009-05-30
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2009-05-29 kl. 21:10
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 3 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
5 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: BengtÅke Andersson
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Jennifer BergströmKalma D
 Färgelanda RKCupido - Animo2
2Camilla JohanssonCharley
 Vänersborgs RFSenang Hati xx - Glidawn Diamond36
3Karin NilssonSir Lancelot
 Vänersborgs RFMagritte - Royal Conductor xx23
4Maria BrunbergMB Starlight
 Norra Älvsborgs RKAdamo - Merrie Mosega7
5Sofia RoosCindyrella
 Vänersborgs RFSydenham Asquith - Halinka28
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
1 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: BengtÅke Andersson
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101Fanny LyckmanCruzeiro de Vil
 Skaraortens RFSanta Cruz VDL - Cortus20
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
17 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: BengtÅke Andersson
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Malin RasmussonParlaments
 Kongahälla RSPedro - Ritms27
2Martina BrobergWinerva
 Nuntorp HSKWenrico - Loriot5
3Nathalie ÖgrenFigaro
 Varbergs RKIowa - jasper35
4Jennifer BergströmKalma D
 Färgelanda RKCupido - Animo2
5Marlene BorbosMonte Cillo
 Munkedals RKokänd - okänd3
6Karin JohannessonFalacko
 Stenungsunds RKFalleur - Neapel16
7Camilla JohanssonCharley
 Vänersborgs RFSenang Hati xx - Glidawn Diamond36
8Jenny-Anne HallgrenEnya (66) (SWB)
 Trollhättans FKEmmerton - Anart12
9Anne EkbergRiccardo
 Eds RSRacot - Furidant9
10Maria BrunbergMB Starlight
 Norra Älvsborgs RKAdamo - Merrie Mosega7
11Jessica WinnerstadMagic Moment
 Uddevalla RFChess 880 - Strauss 68934
12Karin NilssonSir Lancelot
 Vänersborgs RFMagritte - Royal Conductor xx23
13Susann GamalielssonHennessy
 Uddevalla RFConcarneau - Okänd10
14Sofia RoosCindyrella
 Vänersborgs RFSydenham Asquith - Halinka28
15Malin SundbergCragganmore
 Bohusläns HSK 29
16Sofia DahlbomQuerida
 Trollhättans SRLevantos II - Ganesco8
17Helen SörqvistCoolman
 Trossnäs FKEverest - Malinowsky32
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
6 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: BengtÅke Andersson
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101Elvira HenningssonQueen's Toxica
 Uddevalla RFCardento - Junker14
102Hanna NorrmanCaisa Cavat (SWB)
 Nuntorp HSKCardento - Koncerz xx25
103Kajsa LöfquistNice Nicole (SWB)
 Färgelanda RKRoderik - Ralmé Z21
104Fanny LyckmanCruzeiro de Vil
 Skaraortens RFSanta Cruz VDL - Cortus20
105Amanda NordhFelicita MG
 Trollhättans SRPerkunas II - Chorej24
106Jessica SundenZimba (F. 3) (SWB)
 Eds RSRobbin - Elizar30
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Preliminär
23 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: BengtÅke Andersson
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-2Carina Morell-LarsenTea-After Eight (SWB)
 Uddevalla RFLipton - Lyphaizia xx22
-1Erika AnderssonBorssenQuintin San (SWB)
 Nuntorp HSKQuite Easy - Modesto1
1Hanna JanssonWizzel (SWB)
 Färgelanda RKWarrigall - Labrador15
2Marlene BorbosMonte Cillo
 Munkedals RKokänd - okänd3
3Amanda NordhFelicita MG
 Trollhättans SRPerkunas II - Chorej24
4Elvira HenningssonQueen's Toxica
 Uddevalla RFCardento - Junker14
5Madelene KarlssonClipperton
 Trollhättans FKAston - Royal Z II18
6Martina BrobergWinerva
 Nuntorp HSKWenrico - Loriot5
7Jessica SundenZimba (F. 3) (SWB)
 Eds RSRobbin - Elizar30
8Katrin SvenssonKlöver Ess F (SWB)
 Trollhättans SRRobin Z - Dutchboy31
9Helen SörqvistCoolman
 Trossnäs FKEverest - Malinowsky32
10Malin RasmussonParlaments
 Kongahälla RSPedro - Ritms27
11Anne EkbergRiccardo
 Eds RSRacot - Furidant9
12Susanne KarlssonMaika
 Tanums RidklubbMontender - Polygraf19
13Jenny-Anne HallgrenCaprise (SWB)
 Trollhättans FKCathageno - Little Boy11
14Karin JohannessonFalacko
 Stenungsunds RKFalleur - Neapel16
15Martina PeterssonBelmondo
 Färgelanda RK 26
16Jessica WinnerstadMagic Moment
 Uddevalla RFChess 880 - Strauss 68934
17Sofia DahlbomQuerida
 Trollhättans SRLevantos II - Ganesco8
18Malin SundbergCragganmore
 Bohusläns HSK 29
19Susann GamalielssonHennessy
 Uddevalla RFConcarneau - Okänd10
20Hanna NorrmanCaisa Cavat (SWB)
 Nuntorp HSKCardento - Koncerz xx25
21Kajsa LöfquistNice Nicole (SWB)
 Färgelanda RKRoderik - Ralmé Z21
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport