Färgelanda RK 2009-08-30
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2009-08-30 kl. 01:38
Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. A:1a Lag Kategori B + C + D Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. A:1a Lag Kategori C Avd. B
Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. A:1a Lag Kategori D Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B

Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. A:1a Lag Kategori B + C + D Avd. A Preliminär
65 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: Anna Hess
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Lova SundquistTwyford Cress
 Melleruds RKScrafton Nightowl - Twyford Game Cock60
2Emmy WessbergBlack and White
 Ale-Jennylunds RKOkänd - Okänd66
3Hanna SamuelssonOboy
 Lilla Edets RK 54
4Ida JohanssonPonnyranchens Isabella
 Färgelanda RKporter - ernst springfält71
5Sofia GuterstamTomtebos Kajal
 Trollhättans SR (2)Taktik G - Kajak16
6Amanda PalmIrish Cream
 Lilla Edets RK (2)Okänd51
7Frida StammTrollskogens Triumf
 Norra Älvsborgs RK (1)Taras Thunder RD 8 - Springs Nougat RD 258
8Alexandra KarlssonPontus Pirat
 Ale-Jennylunds RK (1)Carolinas Foxglove - Cawdor Rhys29
9Michelle LindhéLojstas Bam Bam
 Färgelanda RK (1)Kanel - Ponte37
10Annie StålhandskeMy Blezzie
 Trollhättans SROkänd - Okänd59
11Linda HanssonPippi Vitstrump
 Färgelanda RK (1)Jutard - Hivo18
12Lowisa RidderskärSurprise
 Ale-Jennylunds RK (1)Caliph - Athos53
-3Karolin AxgärdeCarrigan
 Trollhättans SR (1)Okänd76
-2Caroline NilssonFunlight Freja
 Nuntorp HSK (1)Okänd75
-1Johanna AnderssonNorrholms Buttercup
 Melleruds RK (1)Okänd - Okänd72
1Alexandra ElmängSunwater Lady
 Ale-Jennylunds RKSäbys Dixi - Ballestero12
2Amanda WallgrenEsse Gobie Paintbox RNF 2448
 Nuntorp HSKWilloway Goldigger RNF - Silverlea Buckskin RNF65
3Michelle LindhéSnowman
 Färgelanda RKOkänd38
4Lydia Lindén ErikssonLegends Anastasia
 Lilla Edets RKÖxenholm Mango RC - Pommac RC35
5Rebecka BlomqvistSträtes Ramson
 Uddevalla RFSilverlea Rambo RNF - Robin RNF8
6Sanna BengtssonBlack Label
 Ale-Jennylunds RKOkänd5
7Belinda HenrikssonRocky 978
 Lilla Edets RKOkänd21
8Elin OlssonRed Dylan
 Lilla Edets RKokänd - okänd47
9Cassandra JohanssonAnells Amulett
 Trollhättans SR (2)Lunna Lyckans Tacado - Gandhi28
10Annie NilssonJoie
 Nuntorp HSK (2)Okänd44
11Cecilia HolmdahlAlexander
 Lilla Edets RK (2)Okänd24
12Amanda LjunggrenLucky
 Norra Älvsborgs RK (1)Okänd - Okänd39
13Erika NorrmanGun´s Kid
 Vänersborgs RF (1)Gun´s Firecracker - Ekbäckens Krumelur46
14Jennifer EdmanMoonlight
 Nuntorp HSK (1)Okänd - Okänd11
15Hanna MandingerCindy
 Trollhättans FK (1)Buck RNF - Xandino RNF42
16Jennifer KarlssonShaitan 8
 Ale-Jennylunds RK (1)Okänd30
17Rebecka JohansenQueen River
 Färgelanda RK (1)Prince River xx70
18Louise AxgärdeNapoleon II
 Trollhättans SR (1)Final Request - Zanzibar69
19Belinda HenrikssonCarneval Night
 Lilla Edets RK (1)Okänd - Okänd20
20Jennifer AxelssonMunsboro Little Grey
 Trollhättans SR (2)Okänd - Okänd4
21Linnea OlssonFigaro
 Nuntorp HSK (2)okänd - okänd49
22Veronika MagnussonÅbackens Dry Martini
 Norra Älvsborgs RK (1)Valentin Bell RNF 112 - Leede´s Boy RNF 1641
23Caroline HögbergT Asterix
 Nuntorp HSK (1)Parcival - Leandro25
24Moa QvistLady
 Trollhättans FK (1) 52
25Frida HanssonTosca
 Färgelanda RK (1)Belmondo RNF - Pontus RNF17
26Caroline SkogsbergRonja
 Trollhättans SR (1)Lane Coart - okänd57
27Victoria TollessonTinkerbelle
 Lilla Edets RK (1)Okänd63
28Annelie AnderssonGrace
 Nuntorp HSK (2) 1
-4Cecilia HolmdahlET Radicle
 Lilla Edets RKOkänd - Okänd74
-3Linn EdénHero
 Melleruds RK (1)Okänd10
-2Micaela HecktorKillberry Rasaer
 Nuntorp HSKOkänd19
-1Lina SandkvistSHAFTS DEL BOY
 Vänersborgs RF (1)OKÄND - OKÄND55
1Sandra OlssonIsidor
 Lilla Edets RKOkänd - Okänd50
2Ellinor EdellPagan
 Färgelanda RKSamos - Celowy9
3Linn J : son - ZitteJasmin
 Trollhättans SR (2)Kashmir Gunnihus27
4Petra AnderssonLidens Alfa Romeo
 Melleruds RK (1)Hagens Jaguar RC - Clifden Wind RC2
5Malin NilssonPrincess Leia
 Nuntorp HSK (2) 45
6Victoria TollessonTrixie
 Lilla Edets RK (2)Okänd62
7Anna BertilssonLiberty Lily
 Norra Älvsborgs RK (1)okänd - okänd7
8Tilda FrisellMr Charlie
 Vänersborgs RF (1) 14
9Lisa SörqvistRiscal
 Nuntorp HSK (1)Kamillo av Haga RC 39 - Cordo61
10Jessica Settung JohanssonGlancerdin Deryn
 Trollhättans FK (1)Pantygronw - Horeb Tirion56
11Hanna LanderbergCaven
 Ale-Jennylunds RK (1)Okänd34
12Jennifer LundbergEsse Eros
 Trollhättans SR (1)Eloge - Silverlea Buckskin40
13Emelie MartinssonBlack Bess
 Lilla Edets RK (1)Okänd - Okänd43
14Felicia BergströmKvidenStella 586
 Melleruds RK (1) 6
15Lydia Lindén ErikssonQueen
 Lilla Edets RK (2)Okänd - Okänd36
16Hanna HilleforsWhite Satin
 Vänersborgs RF (1) 23
17Malin FahlbergTinto
 Trollhättans FK (1) 13
18Nathalie WesslingPrins Achra Vaumirpa
 Lilla Edets RK (1)Prins Abdullah Nomar - Magister67
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Lag Kategori C Avd. B Preliminär
1 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: Anna Hess
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
101Sanna VikströmSörängens Safir
 Uddevalla RFStackarps Pablo RNF 158 - Horsemosens Charlie Brown64
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Lag Kategori D Avd. B Preliminär
1 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: Anna Hess
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
101Linn KihlstrandLinus
 Tanums RidklubbOkänd - okänd31
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. A:1a Lag Preliminär
12 startande lag
 
StartnrUppfödareLagnr
  Lagledare
   RyttareHäst 
 Trollhättans SRLag 2
  Cecilia Brunius
 
  5Sofia GuterstamTomtebos Kajal 
  9Cassandra JohanssonAnells Amulett 
  20Jennifer AxelssonMunsboro Little Grey 
  3Linn J : son - ZitteJasmin 
 Melleruds RKLag 1
  Malin Sterner
 
  -1Johanna AnderssonNorrholms Buttercup 
  -3Linn EdénHero 
  4Petra AnderssonLidens Alfa Romeo 
  14Felicia BergströmKvidenStella 586 
 Nuntorp HSKLag 2
  Linda Olsson
 
  10Annie NilssonJoie 
  21Linnea OlssonFigaro 
  28Annelie AnderssonGrace 
  5Malin NilssonPrincess Leia 
 Lilla Edets RKLag 2
  Pia Tollesson
 
  6Amanda PalmIrish Cream 
  11Cecilia HolmdahlAlexander 
  6Victoria TollessonTrixie 
  15Lydia Lindén ErikssonQueen 
 Norra Älvsborgs RKLag 1
  Hanna Nordqvist
 
  7Frida StammTrollskogens Triumf 
  12Amanda LjunggrenLucky 
  22Veronika MagnussonÅbackens Dry Martini 
  7Anna BertilssonLiberty Lily 
 Vänersborgs RFLag 1
  Joel Sandkvist
 
  13Erika NorrmanGun´s Kid 
  -1Lina SandkvistSHAFTS DEL BOY 
  8Tilda FrisellMr Charlie 
  16Hanna HilleforsWhite Satin 
 Nuntorp HSKLag 1
  Linda Olsson
 
  -2Caroline NilssonFunlight Freja 
  14Jennifer EdmanMoonlight 
  23Caroline HögbergT Asterix 
  9Lisa SörqvistRiscal 
 Trollhättans FKLag 1
  Christina Settung
 
  15Hanna MandingerCindy 
  24Moa QvistLady 
  10Jessica Settung JohanssonGlancerdin Deryn 
  17Malin FahlbergTinto 
 Ale-Jennylunds RKLag 1
  Erica Wessberg
 
  8Alexandra KarlssonPontus Pirat 
  12Lowisa RidderskärSurprise 
  16Jennifer KarlssonShaitan 8 
  11Hanna LanderbergCaven 
 Färgelanda RKLag 1
  Yvonne Andersson
 
  9Michelle LindhéLojstas Bam Bam 
  11Linda HanssonPippi Vitstrump 
  17Rebecka JohansenQueen River 
  25Frida HanssonTosca 
 Trollhättans SRLag 1
  Cecilia Brunius
 
  -3Karolin AxgärdeCarrigan 
  18Louise AxgärdeNapoleon II 
  26Caroline SkogsbergRonja 
  12Jennifer LundbergEsse Eros 
 Lilla Edets RKLag 1
  Pia Tollesson
 
  19Belinda HenrikssonCarneval Night 
  27Victoria TollessonTinkerbelle 
  13Emelie MartinssonBlack Bess 
  18Nathalie WesslingPrins Achra Vaumirpa 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
14 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: Anna Hess
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Sara HerrströmLarma Eros
 Skaftö RidklubbMustang22
2Michelle LindhéLojstas Bam Bam
 Färgelanda RKKanel - Ponte37
3Lova SundquistTwyford Cress
 Melleruds RKScrafton Nightowl - Twyford Game Cock60
4Sofia GuterstamTomtebos Kajal
 Trollhättans SRTaktik G - Kajak16
5Annie StålhandskeMy Blezzie
 Trollhättans SROkänd - Okänd59
6Ellen WijkmarkFagerslätts Jum Jum
 Uddevalla RFTwyford My Man - Ekbäckens Moonbean68
7Emmy WessbergBlack and White
 Ale-Jennylunds RKOkänd - Okänd66
8Hanna SamuelssonOboy
 Lilla Edets RK 54
9Alexandra KarlssonPontus Pirat
 Ale-Jennylunds RKCarolinas Foxglove - Cawdor Rhys29
10Lowisa RidderskärSurprise
 Ale-Jennylunds RKCaliph - Athos53
11Linda HanssonPippi Vitstrump
 Färgelanda RKJutard - Hivo18
12Amanda PalmIrish Cream
 Lilla Edets RKOkänd51
13Ida JohanssonPonnyranchens Isabella
 Färgelanda RKporter - ernst springfält71
14Frida StammTrollskogens Triumf
 Norra Älvsborgs RKTaras Thunder RD 8 - Springs Nougat RD 258
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B Preliminär
1 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: Anna Hess
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
101Hannah OlssonIsak II
 Skaftö RidklubbOdinsal Eskapad - Stoatley Pride II48
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
31 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: Anna Hess
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
-3Karolin AxgärdeCarrigan
 Trollhättans SROkänd76
-2Caroline NilssonFunlight Freja
 Nuntorp HSKOkänd75
-1Johanna AnderssonNorrholms Buttercup
 Melleruds RKOkänd - Okänd72
1Belinda HenrikssonCarneval Night
 Lilla Edets RKOkänd - Okänd20
2Amanda WallgrenEsse Gobie Paintbox RNF 2448
 Nuntorp HSKWilloway Goldigger RNF - Silverlea Buckskin RNF65
3Cecilia HolmdahlAlexander
 Lilla Edets RKOkänd24
4Caroline HögbergT Asterix
 Nuntorp HSKParcival - Leandro25
5Cassandra JohanssonAnells Amulett
 Trollhättans SRLunna Lyckans Tacado - Gandhi28
6Rebecka BlomqvistSträtes Ramson
 Uddevalla RFSilverlea Rambo RNF - Robin RNF8
7Victoria TollessonTinkerbelle
 Lilla Edets RKOkänd63
8Jennifer AxelssonMunsboro Little Grey
 Trollhättans SROkänd - Okänd4
9Amanda LjunggrenLucky
 Norra Älvsborgs RKOkänd - Okänd39
10Annie NilssonJoie
 Nuntorp HSKOkänd44
11Elin OlssonRed Dylan
 Lilla Edets RKokänd - okänd47
12Veronika MagnussonÅbackens Dry Martini
 Norra Älvsborgs RKValentin Bell RNF 112 - Leede´s Boy RNF 1641
13Sanna BengtssonBlack Label
 Ale-Jennylunds RKOkänd5
14Erika NorrmanGun´s Kid
 Vänersborgs RFGun´s Firecracker - Ekbäckens Krumelur46
15Louise AxgärdeNapoleon II
 Trollhättans SRFinal Request - Zanzibar69
16Alexandra ElmängSunwater Lady
 Ale-Jennylunds RKSäbys Dixi - Ballestero12
17Rebecka JohansenQueen River
 Färgelanda RKPrince River xx70
18Lydia Lindén ErikssonLegends Anastasia
 Lilla Edets RKÖxenholm Mango RC - Pommac RC35
19Jennifer EdmanMoonlight
 Nuntorp HSKOkänd - Okänd11
20Michelle LindhéSnowman
 Färgelanda RKOkänd38
21Annelie AnderssonGrace
 Nuntorp HSK 1
22Frida HanssonTosca
 Färgelanda RKBelmondo RNF - Pontus RNF17
23Caroline SkogsbergRonja
 Trollhättans SRLane Coart - okänd57
24Jennifer KarlssonShaitan 8
 Ale-Jennylunds RKOkänd30
25Moa QvistLady
 Trollhättans FK 52
26Linnea OlssonFigaro
 Nuntorp HSKokänd - okänd49
27Hanna MandingerCindy
 Trollhättans FKBuck RNF - Xandino RNF42
28Belinda HenrikssonRocky 978
 Lilla Edets RKOkänd21
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
1 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: Anna Hess
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
101Sanna VikströmSörängens Safir
 Uddevalla RFStackarps Pablo RNF 158 - Horsemosens Charlie Brown64
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
23 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: Anna Hess
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
-5Kristin EinarssonScaldias Doreen
 Bohusläns HSKHoppenhofs Vivaldi - Molenaars Golden King73
-4Cecilia HolmdahlET Radicle
 Lilla Edets RKOkänd - Okänd74
-3Linn EdénHero
 Melleruds RKOkänd10
-2Micaela HecktorKillberry Rasaer
 Nuntorp HSKOkänd19
-1Lina SandkvistSHAFTS DEL BOY
 Vänersborgs RFOKÄND - OKÄND55
1Hanna LanderbergCaven
 Ale-Jennylunds RKOkänd34
2Hanna HilleforsWhite Satin
 Vänersborgs RF 23
3Jennifer LundbergEsse Eros
 Trollhättans SREloge - Silverlea Buckskin40
4Malin NilssonPrincess Leia
 Nuntorp HSK 45
5Lisa SörqvistRiscal
 Nuntorp HSKKamillo av Haga RC 39 - Cordo61
6Felicia BergströmKvidenStella 586
 Melleruds RK 6
7Sandra OlssonIsidor
 Lilla Edets RKOkänd - Okänd50
8Jennifer HögbergOliver Twist II
 Nuntorp HSKFredriksbergs Esa - Värends Pedro26
9Emelie MartinssonBlack Bess
 Lilla Edets RKOkänd - Okänd43
10Victoria TollessonTrixie
 Lilla Edets RKOkänd62
11Lydia Lindén ErikssonQueen
 Lilla Edets RKOkänd - Okänd36
12Linn J : son - ZitteJasmin
 Trollhättans SRKashmir Gunnihus27
13Jessica Settung JohanssonGlancerdin Deryn
 Trollhättans FKPantygronw - Horeb Tirion56
14Tilda FrisellMr Charlie
 Vänersborgs RF 14
15Malin FahlbergTinto
 Trollhättans FK 13
16Petra AnderssonLidens Alfa Romeo
 Melleruds RKHagens Jaguar RC - Clifden Wind RC2
17Ellinor EdellPagan
 Färgelanda RKSamos - Celowy9
18Nathalie WesslingPrins Achra Vaumirpa
 Lilla Edets RKPrins Abdullah Nomar - Magister67
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
2 anmälda
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Hoppdomare: Anna Hess
Banbyggare: Towe Norder
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
101Frida AxelssonLILL-ALICE
 Färgelanda RK 3
102Linn KihlstrandLinus
 Tanums RidklubbOkänd - okänd31
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport