Färgelanda RK 2009-08-09
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2009-08-08 kl. 10:55
Klass 4 - Dressyr Medelsvår B:2
Klass 5 - Dressyr Lätt A:6
Klass 6 - Dressyr Lätt B:2

Klass 4 - Dressyr Medelsvår B:2 Preliminär
26 anmälda
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Speaker: Agneta Kores
Domare C: Anki Tifelt
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Sofia OlbackeGauness
14:30Säffle RidklubbGauguin de Lully - Hertigen48
2Katarina BjermanKardemumma
14:38Stenungsunds RKRegazzoni - Bonaparte5
3Christina KarlssonMuscadet
14:46Kungsbacka RKAmiral - Martini24
4Anna JarnaldJestis Acteur
14:54Trollhättans FKAkinos - Alibi19
5Camilla OlssonPoseidon
15:02Stenungsunds RKDon Primero - Krius xx46
6Marianne Höglind BjörkVilja
15:10Lysekils RFWetano - D-Day18
7Sandra Sjöberg MillingenDakar Khan
15:18Lysekils RFDonnerwerther - Blue Hors Romancier36
8Martina WikströmWellington
15:26Torslanda RKGazpon 740 - Burggraaf 64541
9Kerstin EkmanHakeVena Kirchoff
15:34Kungsbacka RKokänd - okänd10
10Sofia CarrwikCoccinelle
15:42Tjörns RidklubbStrauss - Jaguar8
11Ann-Sofi WestlundGhazni
15:50Nuntorp HSKVivaldi - Partisan40
12Emma ToppTesurla Birkelund
16:18Trollhättans SRUrprinz - Thor38
13Charlotte JigmyrLonnie Boy
16:26Gunnesby HSKBeach Boy - Steinbeck21
14Carina BelfrageMorrison
16:34Uddevalla RFMajim G - Mowgli4
15Lena LindgrenDonovan
16:42Loo RFDon Primero - Zephyr30
16Christina KarlssonRameur
16:50Kungsbacka RKRawage Quintus - Ibikus25
17Johanna KarlssonPhewe
16:58Marks RidklubbWarsteiner - Stanford26
18Sofia AlfredssonBilbo
17:06Gunnesby HSKGranit - Illum1
19Emelie AnderssonGoliat
17:14Trollhättans FKBellini - Goldgraf2
20Marianne GöthbergYamaica
17:22Färgelanda RKTamburin - Jaguar15
21Anna JarnaldMögelholts Obsession
17:30Trollhättans FKOkänd - Okänd20
22Charlotte KvistMiss Future
17:38Färgelanda RKGood Future - Maraton29
23Liselotte RosénVeni Vidi Vici 11
17:46Kungsbacka RKBok - Hockey33
24Anitha JulenIl Greco
17:54Kungsbacka RKGigolo - Kaliber22
25Maria EnanderDelphi
18:02Marks RidklubbDe Niro - Prince Thatch xx11
26Karin EdgrenDi Caprio MB
18:10Fryksdalens RSD-Day - Alibi9
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Lätt A:6 Preliminär
22 anmälda
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Speaker: Agneta Kores
Domare C: Cecilia Vonasek
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Katarina BjermanKardemumma
11:05Stenungsunds RKRegazzoni - Bonaparte5
2Johanna KarlssonMrs C Softy
11:13Essunga RFBriar - Gasendi28
3Sofia OlbackeGauness
11:21Säffle RidklubbGauguin de Lully - Hertigen48
4Christina KarlssonRameur
11:29Kungsbacka RKRawage Quintus - Ibikus25
5Emma ToppTesurla Birkelund
11:37Trollhättans SRUrprinz - Thor38
6Rebecka ForsDay Court
11:45Melleruds RKCortus - Dammen12
7Sandra Sjöberg MillingenDakar Khan
11:53Lysekils RFDonnerwerther - Blue Hors Romancier36
8Marianne GöthbergYamaica
12:01Färgelanda RKTamburin - Jaguar15
9Sofia CarrwikCoccinelle
12:09Tjörns RidklubbStrauss - Jaguar8
10Johanna KarlssonPhewe
12:39Marks RidklubbWarsteiner - Stanford26
11Brit HoelDaydon
12:47Gunnesby HSKD-Day - Maraton17
12Lena LindgrenDonovan
12:55Loo RFDon Primero - Zephyr30
13Sofia AlfredssonBilbo
13:03Gunnesby HSKGranit - Illum1
14Johanna KarlssonPleasure
13:11Essunga RFDe la Gardie - Nocturne27
15Ida SandénJulius Caesar
13:19PlönningeryttarnaRavell (SWB) - D-Day35
16Kerstin EkmanHakeVena Kirchoff
13:27Kungsbacka RKokänd - okänd10
17Christina KarlssonMuscadet
13:35Kungsbacka RKAmiral - Martini24
18Marianne Höglind BjörkVilja
13:43Lysekils RFWetano - D-Day18
19Charlotte JigmyrLonnie Boy
13:51Gunnesby HSKBeach Boy - Steinbeck21
20Karin EdgrenDi Caprio MB
13:59Fryksdalens RSD-Day - Alibi9
21Anitha JulenIl Greco
14:07Kungsbacka RKGigolo - Kaliber22
22Maria EnanderDelphi
14:15Marks RidklubbDe Niro - Prince Thatch xx11
 
till toppen

Klass 6 - Dressyr Lätt B:2 Preliminär
14 anmälda
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Speaker: Agneta Kores
Domare C: Cecilia Vonasek
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Susann GamalielssonHennessy
09:00Uddevalla RFConcarneau - Okänd13
2Marina AnderssonAerbello
09:08Trollhättans FKAerline H 949 - Gassendi 4223
3Maria KampevallLook at Me
09:16Nuntorp HSKFontana - Martini23
4Carina LarssonAtlas
09:24Färgelanda RKAkribori - Pontus44
5Rebecka ForsDay Court
09:32Melleruds RKCortus - Dammen12
6Susanne SvenssonAquileia
09:40Tjörns RidklubbAkribori - Guinness37
7Liselotte RosénWalk of Fame
09:48Kungsbacka RKWolkenstein II - Donnerhall34
8Marianne GöthbergTahiti
09:56Färgelanda RKTamburin - Jaguar16
9Anita BlomKergona
10:04Eds RSKaston - Georgin6
10Maria PetterssonAllison
10:12Färgelanda RKAkribori - Mowgli42
11Ida SandénJulius Caesar
10:20PlönningeryttarnaRavell (SWB) - D-Day35
12Annika WilssonSunny Day
10:28Färgelanda RKOkänd43
13Anki BragdHerta
10:36Skaraortens RFBlue Hors Hertug - Epson7
14Sofia OlbackeWhatver
10:44Säffle Ridklubb 47
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport