Färgelanda RK 2009-08-08
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2009-08-07 kl. 21:22
Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori B + C + D
Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B + C
Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C + D

Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori B + C + D Preliminär
12 anmälda
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Speaker: Agneta Kores
Domare C: Nina Persson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Frida HenningssonBaccus
12:40Spekeröds RKStuifakkers Chiro - Heoldda Escort11
1Sara AxelssonMerania
12:48Gibberöd RSNeron - Wendelinus van de Schafferden3
2Maria AnderssonBörsgårds Lipton
12:56Ale-Jennylunds RKKällstorps Curry - Prinsen2
3Frida KarlssonCleo II
13:04Ljungskile RKAlladin - Uplands Bronze RW16
4Evelina JohanssonTic Tac
13:12Trollhättans SRCountach Campbell RC - Pommac RC15
5Hanna FoglerMandelman
13:20Torslanda RKEkelunds Jim RWR - Chester RW8
6Johanna HolmSunnys Teddy Boy
13:28Grevagårdens RFCarsimirsborgs Avocado - Xandino13
7Emma GunnarssonTamino II
13:36Valsängs RFMyrens Wilbur - Rolls Royce10
8Sara AxelssonGolden Sunshine
14:00Gibberöd RSokänd4
1Sofia GenneMahjong
14:08Ljungskile RKMahorka - Expo9
2Emelie PetterssonBlacky
14:16Kongahälla RSOkänd19
3Maria PetterssonTamara
14:24Färgelanda RKOkänd22
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B + C Preliminär
10 anmälda
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Speaker: Agneta Kores
Domare C: Nina Persson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Frida HenningssonBaccus
10:10Spekeröds RKStuifakkers Chiro - Heoldda Escort11
1Sara AxelssonMerania
10:18Gibberöd RSNeron - Wendelinus van de Schafferden3
2Evelina JohanssonTic Tac
10:26Trollhättans SRCountach Campbell RC - Pommac RC15
3Karin NordströmRip´s Joyride
10:34Melleruds RKWilloway Goldigger RNF - Debut De la Vie RNF17
4Frida KarlssonCleo II
10:42Ljungskile RKAlladin - Uplands Bronze RW16
5Hanna FoglerMandelman
10:50Torslanda RKEkelunds Jim RWR - Chester RW8
6Maria AnderssonBörsgårds Lipton
10:58Ale-Jennylunds RKKällstorps Curry - Prinsen2
7Johanna HolmSunnys Teddy Boy
11:06Grevagårdens RFCarsimirsborgs Avocado - Xandino13
8Frida HenningssonEchnaton
11:22Spekeröds RKCortus 920 - Coed Coch Nobl12
9Sara AxelssonGolden Sunshine
11:30Gibberöd RSokänd4
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D Preliminär
5 anmälda
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Speaker: Agneta Kores
Domare C: Nina Persson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Lisa RelfsonPegasus
11:38Göteborgs FKOkänd - okänd21
2Sofia GenneMahjong
11:46Ljungskile RKMahorka - Expo9
3Maria PetterssonTamara
11:54Färgelanda RKOkänd22
4Linda JacobssonTornado II
12:02Kongahälla RSNice N Easy - Värnbergs Orion14
5Moa QvistBallantine
12:10Trollhättans FKOkänd20
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C + D Preliminär
7 anmälda
Tävlingsledare: Renée Rössberg
Speaker: Agneta Kores
Domare C: Nina Persson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Frida HenningssonEchnaton
09:00Spekeröds RKCortus 920 - Coed Coch Nobl12
2Karin NordströmRip´s Joyride
09:08Melleruds RKWilloway Goldigger RNF - Debut De la Vie RNF17
1Linda JacobssonTornado II
09:16Kongahälla RSNice N Easy - Värnbergs Orion14
2Lisa RelfsonPegasus
09:24Göteborgs FKOkänd - okänd21
3Henrika BergerBon Appetit
09:32Eds RSOkänd - Okänd5
4Emelie PetterssonBlacky
09:40Kongahälla RSOkänd19
5Moa QvistBallantine
09:48Trollhättans FKOkänd20
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport